Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z pezinskej Hypernovy bude obchodné centrum, chystá sa prestavba

11.03.2020, 16:24 | Martin Poláš | © 2020 News and Media Holding

V obchodnej zóne pri vstupe do Pezinka vznikne namiesto bývalej predajne Hypernovy nový retail park. Zámer ešte vlani prezentoval nový majiteľ objekt, realitný fond správcovskej spoločnosti Poštovej banky. Nové detaily vyplývajú z projektu predloženého na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

  • Tlačiť
  • 0

Hypernova v Pezinku je zatvorená už dva roky, bola poslednou pobočkou reťazca, ktorý postupne ukončil svoje pôsobenie na Slovensku.

Celý objekt odvtedy čaká na ďalšie využitie. Nachádza sa v obchodnej zóne pri vstupe do mesta na Šenkvickej ulici, hneď vedľa je situované nákupné centrum Bozin Shopping s prevádzkami ako Deichmann, Okay Elektro, Super Zoo, 101 drogerie či Tedi.

Búranie i nové časti 

Nehnuteľnosť zmenila majiteľa ešte koncom roku 2018, keď ju od skupiny Terno, ktorá zastrešovala aj sieť Hypernova, prevzala akciovka Forespo Reality 12.

Ide o spoločnosť, ktorá patrí pod Náš prvý realitný fond z portfólia Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti (PPSS) Poštovej banky.

Neprehliadnite

K pôvodnému majiteľovi tak nemá ďaleko – Terno vlastní bývalý partner J&T Martin Fedor, ktorý maloobchodnú skupinu kontroluje od roku 2016 prostredníctvom firmy Sandberg Capital. J&T je väčšinovým akcionárom v Poštovej banke, do ktorej portfólia patrí spomínaná správcovská spoločnosť s realitným fondom.

Forespo Reality 12 aktuálne úradom predložil projekt, ktorý nesie názov Retail box Pezinok. Z dokumentu vyplývajú aj pripravované zmeny.

Rekonštrukciou sa upraví 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Náš prvý realitný

Diskusia (0 reakcií)