Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Za sídlom HZDS nové business centrum

11.05.2012, 12:00 | Jana Hambálková | © 2012 News and Media Holding

Na Tomášikovej by mali vyrásť kancelárie za 45 miliónov eur

  • Tlačiť
  • 5

Schátraný areál bývalého výrobného Ústavu textilnej techniky na Tomášikovej ulici v Bratislave, neďaleko sídla HZDS, by mohol získať novú tvár. Spoločnosť Omnia Invest, s.r.o. by tu chcela vybudovať Omnia Business Center so štyrmi budovami.

Moderné kancelárske priestory s parkovaním v podzemí by mali vyjsť investora odhadom na 45 miliónov eur. Vyplýva to z dokumentov predložených na posúdenie z hľadiska dopadov na životné prostredie.

Na pozemku sa v súčasnosti nachádzajú pôvodné jedno- až dvojpodlažné výrobné a skladové budovy a tiež štvorpodlažný administratívny objekt. Všetky sú v nevyhovujúcom technickom stave a mali by byť zbúrané.

S prácami by sa mohlo začať na konci prvého štvrťroka 2013, predpokladané ukončenie výstavby odhaduje investor na október 2014. Kancelárie by mali byť rozmiestnené v štyroch šesťpodlažných obdĺžnikových budovách. Podzemné garáže sa budú podľa projektu rozkladať na troch podlažiach. Priniesť by mali miesto pre viac ako 650 vozidiel budúcich zamestnancov a návštevníkov.

Na prvom podzemnom podlaží sa počíta s jedálňou s necelými 90 miestami a reštauráciou pre takmer 80 ľudí. Prízemie by malo byť vyčlenené pre obchod a služby. Miesto by si tu mohol nájsť napríklad notár, banka či cestovná kancelária.

Podlažná plocha by mala podľa projektu narásť oproti súčasnému stavu takmer o štvrtinu. Zvýšiť by sa mali aj plochy zelene, a to o viac ako dve tretiny.

Bývalý podnik zahraničného obchodu Omnia si v susedstve svojho sídla už pred troma rokmi postavil Omnipolis, modernú kancelársku budovu na prenájom. V blízkosti, na opačnej strane Trnavskej cesty pri jazere Kuchajda sú kancelárie v Poluse či v rámci projektu Lakeside Park, ďalšie sú aj v susedných menších novostavbách, či centrále Slovenskej sporiteľne.

Foto – Omnia Invest

  • Tlačiť
  • 5