Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zakladateľ Azetu stavia v Žiline novú kancelársku štvrť

18.10.2017, 14:01 | Tomáš Vašuta | © 2017 News and Media Holding

Zakladateľ portálu Azet a aktuálne generálny riaditeľ spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia Milan Dubec rozširuje svoje developerské aktivity. Jeho spoločnosť Továreň na čokoládu pripravuje v Žiline deväťpodlažný kancelársky komplex. Ide už o jeho druhý projekt v lokalite Vlčince, v ktorej tak vzniká nová kancelárska štvrť.

  • Tlačiť
  • 0

Nový kancelársky komplex má vyrásť v juhovýchodnej časti mesta, na západnom okraji sídliska Vlčince. Pozemok sa nachádza medzi ulicami Vysokoškolákov a Obchodná. Na západe je ohraničený obchodmi Obi a Kaufland, severne voľnou plochou určenou na parkovisko, východne ulicou Obchodná a južne budovou zdravotníckeho zariadenia Žilpo.

Projekt, ktorý nesie pracovný názov Administratívny objekt Obchodná, by mal vyrásť na ploche s rozlohou 4 948 štvorcových metrov. Budova je navrhnutá ako deväťpodlažná s jedným podzemným podlažím, v ktorom budú situované garáže.

Pozemky, na ktorých má vyrásť administratívny objekt.Zdroj: EIA/Továreň na čokoládu

Na prvom nadzemnom podlaží majú byť priestory obchodu a služieb. Druhé až deviate podlažie majú slúžiť pre administratívnu funkciu. „Na typickom podlaží sa nachádzajú priestory väčších a menších kancelárií pre 94 pracovníkov so zasadačkami po obvode východného a západného traktu obdĺžnikového pôdorysu,“ píše investor v zámere, ktorý predložil úradom.

Objekt by malo obsluhovať 111 parkovacích miest. So stavebnými prácami by chceli v Žiline začať v máji budúceho roka. Predpokladaný termín dokončenia je naplánovaný na koniec roka 2019. Celkové náklady vyčíslil investor na 9,7 milióna eur.

Administratívny objekt ObchodnáZdroj: EIA/Továreň na čokoládu

Nejde o prvý developerský projekt spájaný s M. Dubcom v tejto lokalite. Už v máji predstavila jeho spoločnosť projekt prestavby jestvujúcej budovy, v ktorej sídlia spoločnosti Telekom a Slovenská pošta. Prestavbou má vzniknúť 17 003 štvorcových metrov podlahovej plochy.

V Žiline tak vzniká nová kancelárska štvrť. Obe budovy by malo spolu obsluhovať 350 parkovacích miest.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)