Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žilinské centrum Mirage sa rozšíri o bývalé Tesco

10.08.2016, 15:23 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Žilinský podnikateľ George Trabelssie predstavil plány s budovou bývalého Tesca na Hlinkovom námestí, ktorú kúpil od britského reťazca začiatkom roka. Obchodný dom prejde rekonštrukciou a prepojí sa so susedným nákupným centrom Mirage, ktoré podnikateľ otvoril pred takmer šiestimi rokmi.

  • Tlačiť
  • 8

Obchodná plocha Mirage Shopping Centra sa tak rozšíri o 10-tisíc štvorcových metrov na 35-tisíc m2. K súčasným štyristo parkovacím miestam pribudne rovnaký počet nových státí. G. Trabelssie odhaduje investíciu na 10 až 11 miliónov eur. Cenu za kúpu budovy on ani Tesco nezverejňujú.

Investor Mirage aktuálne spúšťa verejnú diskusiu o návrhu prestavby Tesca. Návrhy obyvateľov Žiliny sľubuje vyhodnotiť a zapracovať do návrhu. So začiatkom prestavby počíta na jar 2018, trvať by mala zhruba rok až jeden a pol roka, spresňuje hovorkyňa investorskej spoločnosti SIRS Ivana Strelcová.

Mirage Shopping Center - vizualizácia rozšíreniaZdroj: SIRS

Firma si už nechala urobiť statický posudok, ktorý potvrdil dobrý stav konštrukcie. Pri prestavbe sa tak zachová skelet budovy, vymení sa jej opláštenie. Navrhované materiály vonkajšej fasády sú ťahokov, sklo či kameň.

Po rekonštrukcii budú obchody len na dvoch nižších podlažiach, dve vrchné poschodia budú slúžiť na parkovanie. Pribudne tak 400 parkovacích miest, I. Strelcová zdôrazňuje, že budú širšie ako súčasné státia v Mirage. Na strechu novej časti Mirage sa presunie súčasná pláž.

Mirage Shopping Center - vizualizácia rozšíreniaZdroj: SIRS

Investor chce vybudovať aj pasáž medzi autobusovou zastávkou na Hurbanovej ulici a parkom Slovenského národného povstania, ktorá má byť otvorená nepretržite.

Ako sa prestavba dotkne fungovania súčasných nájomníkov starej budovy Tesca, ukáže až zvolený spôsob rekonštrukcie, podotýka I. Strelcová. Tesco po predaji z budovy odišlo, súčasný majiteľ získal náhradu v podobe Terna, ktoré je otvorené od júna.

Mirage ešte čakajú rokovania s mestom. Ak mesto nebude projektu naklonené, počkáme na zmenu vedenia po demokratických voľbách, vyhlásil G. Trabelssie označovaný za podnikateľa blízkeho bývalému primátorovi Jánovi Slotovi.

Mirage Shopping Center - vizualizácia rozšíreniaZdroj: SIRS

  • Tlačiť
  • 8