Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žilinský Dubeň má nových nájomcov po Carrefoure

12.04.2018, 11:00 | Marek Legéň | © 2018 News and Media Holding

Prvý z priestorov, ktoré zostali prázdne po zatvorení hypermarketov Carrefour, sa v týchto dňoch zapĺňa v obchodnom centre Atrium Dubeň v Žiline. Na uvoľnené miesto sa postupne sťahuje päť prevádzok. Pozíciu potravinového operátora zaujala Billa, ktorá otvorila v Dubni svoj šiesty žilinský supermarket.

  • Tlačiť
  • 0

Veľkoplošná predajňa Carrefour zatvorila svoje brány v Žiline vlani na jar. Prestavanú plochu postupne zapĺňajú piati nájomcovia  potraviny Billa, módne značky H&M a Reserved, predajca obuvi CCC a športový obchod Decathlon.

Nová filiálka Billy zaberá 1 200 štvorcových metrov, z toho na predajnú plochu pripadá 975 štvorcových metrov. Zamestnáva tri desiatky ľudí. Z jej žilinských predajní ide o tretiu v nákupnom centre. Okrem Dubňa má prevádzku tohto typu tiež v obchodných centrách Mirage a Aupark.

Predajňa Billa v OC DubeňZdroj: Facebook - Atrium Dubeň

Nákupné domy fičia

Billa je skúseným nájomcom v obchodných centrách, predajne prevádzkuje tiež v biznis centrách a obchodných domoch. V takýchto lokalitách má na Slovensku umiestnené zhruba štyri desiatky z celkového počtu takmer 150 obchodov. Napríklad v Bratislave obsadila lukratívne miesta v nákupných domoch Central, Eurovea a Bory či v projektoch Blumentál a Slnečnice.

„Predajne v obchodných centrách majú vysokú návštevnosť, priemerný nákup je však nižší ako v porovnateľných predajniach mimo obchodných centier,“ uvádza pre TREND.sk hovorkyňa Billy Kvetoslava Kirchnerová. Billa je štvrtým najväčším obchodným reťazcom na Slovensku podľa tržieb. Vlani ich zvýšila medziročne o desatinu a prvý raz sa dostala cez pol miliardy eur.

Predajňa Decathlon v Europa SCZdroj: Europa SC

V OC Dubeň pokračuje aj expanzia francúzskeho športového reťazca Decathlon. Žilinská predajňa bude v poradí jeho siedmou na slovenskom trhu, z toho štvrtou v obchodnom centre. Decathlon naposledy otváral pred Vianocami v Trnave a krátko predtým v bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Koncom vlaňajška komunikoval plán, podľa ktorého chce v tomto roku zdvojnásobiť stav zamestnancov, čo v preklade znamená otváranie ďalších obchodov.

Neprehliadnite

Polus hľadá riešenie

Zdecimovaný Carrefour zatvoril poslednú predajňu na slovenskom trhu v januári v petržalskom obchodnom centre Danubia. Na Silvestra skončil v Poluse. Prvé slovenské nákupno-zábavné centrum postupuje podobne ako žilinský Dubeň. Bývalé priestory Carrefouru rozdelí na menšie jednotky a ponúkne na prenájom.

Polus City CenterZdroj: Flickr/Sonia Belviso/CC

„V súvislosti s plánovanou rekonštrukciou v Polus City Center neustále vyhodnocujeme ďalšie možnosti, ktoré zabezpečia našim návštevníkom najlepší mix nájomcov. Pokiaľ ide o nového prevádzkovateľa potravín, sme v rokovaní,“ hovorí Peter Očovan, Country Manager Operations v spoločnosti Immofinanz Slovakia, ktorá zastupuje vlastníka Polusu. Podľa informácii TRENDU by súboj o Polus mohli zviesť Billa a Lidl.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Billa, Carrefour, Decathlon, Dubeň

Diskusia (0 reakcií)