Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckermandel kolauduje infraštruktúru a dokončuje prvé budovy

16.06.2016, 05:00 | Daniel Suchý | © 2016 News and Media Holding

Na nábreží Dunaja pod Bratislavským hradom pokračuje výstavba rozsiahleho polyfunkčného projektu Zuckermandel od developerskej spoločnosti J&T Real Estate. Aktuálne už prebiehajú prvé kolaudácie infraštruktúry, budovy sa začnú kolaudovať v druhom polroku.

  • Tlačiť
  • 4

Zuckermandel je prvým projektom novej výstavby Podhradia na nábreží Dunaja zbúraného pred polstoročím. Prinesie 187 bytov, 42-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy a obchodné priestory s výmerou 3 500 štvorcov. V podzemí budú garáže pre takmer deväťsto áut.

V prvej etape je predaných alebo rezervovaných 96 percent z celkovo 152 bytov a apartmánov, informuje developer. Prednedávnom spustil predpredaj druhej etapy v severnom bloku, kde dopredáva posledné z 35 bytov.

ZuckermandelZdroj: Maňo Štrauch

Zhruba polovicu kancelárskych blokov zaberie nová centrála banky ČSOB. Z obchodných plôch je už predaná polovica, o predaji ďalších 30 percent developer rokuje, pre zvyšnú pätinu bude hľadať partnera na nájom.

Výstavba prebieha podľa J&T Real Estate podľa harmonogramu. „V súčasnosti prebiehajú prvé kolaudácie prekládok inžinierskych sietí a dopravnej infraštruktúry, od druhej polovice roku 2016 začneme už aj s kolaudáciami samotných objektov tak, aby prvé objekty boli odovzdané do užívania koncom prvého polroku 2017,“ spresňuje developer.

ZuckermandelZdroj: Maňo Štrauch

Projekt prinesie aj veľkorysé verejné priestory, zaberajú 54 percent územia. Aktuálne ešte developer dopracováva detailné riešenie premostenia nábrežnej komunikácie a úpravu okolia Skalného nosa.

Pozrite si aktuálnu fotogalériu z výstavby aj vizualizácie projektu.

Všetko o projekte Zuckermandel, histórii Podhradia a plánoch na jeho obnovu sa dočítate v prílohe Extra Reality aktuálneho vydania TRENDU.

TREND 24/2016

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Zuckermandel