Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckermandel postupne kolauduje, ČSOB sa nasťahuje na jar

19.01.2017, 05:01 | Daniel Suchý | © 2017 News and Media Holding

Projekt novej štvrte Zuckermandel pod Bratislavským hradom sa postupne blíži k úplnému dokončeniu. Pokračuje kolaudácia budov, úpravy bytov podľa požiadaviek klientov, dokončovanie výstavby posledného bytového domu a verejných priestorov. Svoju novú centrálu zariaďuje aj najväčší nájomca ČSOB.

  • Tlačiť
  • 10

Okrem ČSOB Finančnej skupiny, ktorá zaberie takmer polovicu kancelárskej plochy Zuckermandlu, tu budú sídliť aj spoločnosti Novartis, EY, Havel, Holásek & Partners, Baumit či 5*Offices. Predaná je aj väčšina obchodných priestorov.

Proces kolaudačných konaní sa začal infraštruktúrou už v lete minulého roka. Kolaudácia budov sa začala koncom vlaňajška. „Na všetkých objektoch sa postupne realizujú dokončovacie práce. V rámci stavebných úprav sa zároveň robia úpravy podľa požiadaviek klientov v bytoch i administratívnych priestoroch,“ približuje Daniela Stričková, hovorkyňa developerskej spoločnosti J&T Real Estate.

Zuckermandel počas dokončovania a kolaudácieZdroj: TREND Reality

Zuckermandel počas dokončovania a kolaudácieZdroj: TREND Reality

Postup dokončovania verejných priestorov závisí od počasia. Centrálne námestie štvrte s pešou lávkou na nábrežie Dunaja postupne dostáva historickú dlažbu, zábradlie a budujú sa tri fontány. Zelené strechy a sadové úpravy budú viditeľné až na jar.

V tom čase sa do novej centrály začne sťahovať aj ČSOB. „Relokácia je naplánovaná na začiatok druhého štvrťroku 2017. Zamestnanci ČSOB Finančnej skupiny sa budú sťahovať postupne, pričom predpokladáme, že celý proces relokácie nepotrvá viac ako dva mesiace,“ spresňuje Anna Jamborová, hovorkyňa ČSOB.

Neprehliadnite

Do novej centrály sa presunie približne 1 300 zamestnancov skupiny z terajších ôsmich adries v meste. ČSOB si ponechá len jednu z nich na Námestí SNP. „Budova na SNP bude mať záložný charakter a zostáva v nej aj retailová pobočka,“ dodáva A. Jamborová.

Zuckermandel počas dokončovania a kolaudácieZdroj: TREND Reality

V rámci dohody s J&T Real Estate prešlo na developera päť budov, ďalšie dve na Lehockého a Panenskej ulici chcela banka predať. Budovy na Laurinskej, Michalskej, Gunduličovej, Krížnej a Páričkovej ulici v Starom Meste a Ružinove už JTRE predal ďalej.

Výstavba projektu Zuckermandel so 187 bytmi, 42-tisíc štvorcovými metrami kancelárskej plochy, takmer štyritisíc štvorcovými metrami obchodných priestorov a 920 parkovacími miestami zväčša v podzemí, sa začala koncom roku 2014. V apríli nasledujúceho roku spustil JTRE predaj bytov. Úplné dokončenie projektu za 150 miliónov eur je plánované na polovicu roku 2018.

Zuckermandel počas dokončovania a kolaudácieZdroj: TREND Reality

  • Tlačiť
  • 10

Tagy Blog Tomáša Hegedűša, Názory, Realitné názory