Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hypotéka - dlžník / spoludlžník

03.12.2010 | kucapaca

Dobrý deň. Nachádzam sa v situácii, že som podal návrh na rozvod manželstva s manželkou, ktorá figuruje ako dlžník na našej hypotéke na byt. Nakoľko ona ako dlžník sa odmieta aspoň určitou sumou podieľať na splátke hypotekárneho úveru za byt (neplatí nič), celú túto splátku platím ja (som vedený ako spoludlžník). Nakoľko byt je už vyše roka prázdny, nebýva tam ani ona ani ja, rozhodol som sa (ona s tým súhlasila), že byt sa predá. Podarilo sa mi na náš byt nájsť kupcu ktorý je ochotný ho kúpiť za trhovú cenu, za ktoré sa v Stupave predávajú byty. Dlžníčka ma však teraz drží v šachu lebo ona si povedala, že cena za ktorú ho vieme predať je vraj nízka. Chcem sa preto opýtať či existuje nejaká možnosť ako dlžníčku donútiť aby s predajom súhlasila, keďže sa na splátkach vôbec nepodiela? Je možné to riešiť súdnou cestou? Ďakujem

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát