Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

hypotekarny alebo ucelovy spotrebitelsky uver

22.11.2010 | veronikav

Dobrý deň, zaujímali by rozdiely medzi hypotekárnym a účelovým spotrebiteľským úverom (resp. úver zabezpečený nehnuteľnosťou, ktorý je takisto označovaný ako "hypotéka"). V niekoľkých bankách som sa informovala na podmienky hypotekárneho úveru, no na vypracovaných ponukách som si všimla označenie "ponuka na účelový spotrebiteľský úver". V banke ma informovali, že ide o ten istý produkt. Čítala som však, že medzi hypotekárnym a účelovým spotrebiteľským úverom existuje rozdiel spočívajúci v ich právnom základe (pri spotrebnom úvere nie je možné poskytnúť štátny príspevok). Aké ďalšie rozdiely sú medzi oboma úvermi? Ak mi bude poskytnutý úver s označením "účelový spotrebiteľský" a nie "hypotekárny", aké z toho pre mňa vyplývajú riziká? Ak pri hypotekárnom úvere platia zo zákona prísnejšie pravidlá ako pri spotrebiteľskom úvere, je možné aby banka pri spotrebiteľskom úvere výrazne menila podmienky napr. úrokovú sadzu, poplatky atď v priebehu splácania úveru? napr. zvýšila úrokovú sadzbu na úroveň klasických spotrebiteľských úverov, pri ktorých je úroková sadzba výrazne vyššia ako pri hypotekárnych úveroch. Ďakujem.

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 98 160 EUR

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 2i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

Mendelsohn

Mendelsohn Prémiová adresa, parkovanie v cene bytu v novom projekte MENDELSOHN

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke

Nový luxusný 4-izbový mezonet v Rovinke Tento nový byt so záhradkou musíte vidieť. Nachádza blízko jazera v rodinnom dome s 3 bytmi. Dom bol kolaudovaný v 2016. V cene bytu sú aj 2 parkovacie miesta.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Pridať inzerát