Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

hypotekarny alebo ucelovy spotrebitelsky uver

22.11.2010 | veronikav

Dobrý deň, zaujímali by rozdiely medzi hypotekárnym a účelovým spotrebiteľským úverom (resp. úver zabezpečený nehnuteľnosťou, ktorý je takisto označovaný ako "hypotéka"). V niekoľkých bankách som sa informovala na podmienky hypotekárneho úveru, no na vypracovaných ponukách som si všimla označenie "ponuka na účelový spotrebiteľský úver". V banke ma informovali, že ide o ten istý produkt. Čítala som však, že medzi hypotekárnym a účelovým spotrebiteľským úverom existuje rozdiel spočívajúci v ich právnom základe (pri spotrebnom úvere nie je možné poskytnúť štátny príspevok). Aké ďalšie rozdiely sú medzi oboma úvermi? Ak mi bude poskytnutý úver s označením "účelový spotrebiteľský" a nie "hypotekárny", aké z toho pre mňa vyplývajú riziká? Ak pri hypotekárnom úvere platia zo zákona prísnejšie pravidlá ako pri spotrebiteľskom úvere, je možné aby banka pri spotrebiteľskom úvere výrazne menila podmienky napr. úrokovú sadzu, poplatky atď v priebehu splácania úveru? napr. zvýšila úrokovú sadzbu na úroveň klasických spotrebiteľských úverov, pri ktorých je úroková sadzba výrazne vyššia ako pri hypotekárnych úveroch. Ďakujem.

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát