Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zákon o vlastníctve bytov

01.01.2014 | IKOIKO

Máme dlhotrvajúce problémy so správcom, ktorým je Spravbytkomfort a.s. Prešov. (máme info, že nás "predali" Správe bytov s r.o. Prešov bez nášho vedomia a súhlasu.) Nie sme spoločenstvo, ale 40 samostatných vlastníkov bytov a NP v jednom bytovom dome. Snažili sme sa zvolať schôdzu vlastníkov bytov podľa zákona, ktorý hovorí o práve štvrtiny vlastníkov bytov požiadať správcu o zvolanie schôdze. Správca nám oznámil, že nevidí dôvod zvolávať schôdzu (táto služba spoplatnená) a tak sme si po čase zvolali schôdzu sami zákonným postupom, ale správca označil schôdzu ako nezákonnú a odmietol sa schôdze zúčastniť a zároveň písomne oznámil vlastníkom bytov "nezákonnosť" schôdze. Máme zato, že sme nič neporušili a svoje právo sme nepoužili, nakoľko jeho využitie nie je povinné. Správca na schôdzi odsúhlasené veci nerešpektuje a úmyselne zavádza vlastníkov bytov informáciami, ktoré znevažujú naše snahy o modernizáciu vykurovacej sústavy a ohrevu TÚV. Snažíme sa o veľké zníženie cien, ktoré nám správca nie je ochotný umožniť i keď zákon hovorí o jeho povinnosti zabezpečiť nám najvýhodnejšiu cenu aká sa dá získať. Do konca nám nechce uhradiť z našich peňazí (fond opráv) projektovú dokumentáciu na predmetnú modernizáciu vyk. sústavy a ohrevu TÚV. Najprv sa opierali o zápisničné rozhodnutie vlastníkov bytov a NP z roku 2007 o úhradách z Fo a teraz, keď na základe toho istého dokumentu majú splniť našu požiadavku, ignorujú to. Jedná sa o požiadavku 12-tich bytov z 39, kde máme asi 16 vlastníkov bytov z 54. Nevieme si poradiť so správcom, ktorý svojou skrytou kampaňou neumožnil vytvorenie spoločenstva a neustále zneužíva, musím byť priamy, ľudskú hlúposť a odkázanosť časti vlastníkov bytov. Prosíme o nejakú formu pomoci.

Riešime aj problém so zmluvou o výkone správy a údržby, kde sme v súdnom spore. Stav je taký, že nález Okresného súdu v Prešove vraví, že zmluva je uzavretá nezákonným spôsobom, ale určenie neplatnosti zmluvy zamietol, lebo podnet som dal sám s vedomím viacerych vlastníkov bytov (dôverník). Podal som odvolanie.

Ak je možné, prosím o odpoveď aj na moju mailovú adresu, lebo v práci s PC som takmer negramotný a nebudem vedieť nájsť odpoveď ak bude uverejnená len mimo mojej adresy. Ďakujem.

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Posledný byt v projekte APOLLIS

Posledný byt v projekte APOLLIS HERRYS ponúka na predaj posledný voľný byt v projekte APOLLIS - 3i byt, 96 m2 na 6.p. V cene kuchynská linka,umývačka riadu,podlahy a sanita. Bývajte Q1 2017.

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu

HERRYS hľadá najlepších ľudí do tímu Otvorili sme 2 nové pracovné pozície v realitnej kancelárii HERRYS v Bratislave. Pozrite si aké - viac info v linku.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát