Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zákon o vlastníctve bytov

01.01.2014 | IKOIKO

Máme dlhotrvajúce problémy so správcom, ktorým je Spravbytkomfort a.s. Prešov. (máme info, že nás "predali" Správe bytov s r.o. Prešov bez nášho vedomia a súhlasu.) Nie sme spoločenstvo, ale 40 samostatných vlastníkov bytov a NP v jednom bytovom dome. Snažili sme sa zvolať schôdzu vlastníkov bytov podľa zákona, ktorý hovorí o práve štvrtiny vlastníkov bytov požiadať správcu o zvolanie schôdze. Správca nám oznámil, že nevidí dôvod zvolávať schôdzu (táto služba spoplatnená) a tak sme si po čase zvolali schôdzu sami zákonným postupom, ale správca označil schôdzu ako nezákonnú a odmietol sa schôdze zúčastniť a zároveň písomne oznámil vlastníkom bytov "nezákonnosť" schôdze. Máme zato, že sme nič neporušili a svoje právo sme nepoužili, nakoľko jeho využitie nie je povinné. Správca na schôdzi odsúhlasené veci nerešpektuje a úmyselne zavádza vlastníkov bytov informáciami, ktoré znevažujú naše snahy o modernizáciu vykurovacej sústavy a ohrevu TÚV. Snažíme sa o veľké zníženie cien, ktoré nám správca nie je ochotný umožniť i keď zákon hovorí o jeho povinnosti zabezpečiť nám najvýhodnejšiu cenu aká sa dá získať. Do konca nám nechce uhradiť z našich peňazí (fond opráv) projektovú dokumentáciu na predmetnú modernizáciu vyk. sústavy a ohrevu TÚV. Najprv sa opierali o zápisničné rozhodnutie vlastníkov bytov a NP z roku 2007 o úhradách z Fo a teraz, keď na základe toho istého dokumentu majú splniť našu požiadavku, ignorujú to. Jedná sa o požiadavku 12-tich bytov z 39, kde máme asi 16 vlastníkov bytov z 54. Nevieme si poradiť so správcom, ktorý svojou skrytou kampaňou neumožnil vytvorenie spoločenstva a neustále zneužíva, musím byť priamy, ľudskú hlúposť a odkázanosť časti vlastníkov bytov. Prosíme o nejakú formu pomoci.

Riešime aj problém so zmluvou o výkone správy a údržby, kde sme v súdnom spore. Stav je taký, že nález Okresného súdu v Prešove vraví, že zmluva je uzavretá nezákonným spôsobom, ale určenie neplatnosti zmluvy zamietol, lebo podnet som dal sám s vedomím viacerych vlastníkov bytov (dôverník). Podal som odvolanie.

Ak je možné, prosím o odpoveď aj na moju mailovú adresu, lebo v práci s PC som takmer negramotný a nebudem vedieť nájsť odpoveď ak bude uverejnená len mimo mojej adresy. Ďakujem.

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

City Park Ružinov

City Park Ružinov BOND Reality ponúkajú exkluzívne na predaj byty v projekte City Park Ružinov. Na kúpu vám stačí 10% z ceny bytu. Bezkonkurenčné ceny a občianska vybavenosť.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát