Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odkúpenie-záhrada a garáž

11.03.2011 | mustafa

Dobrý deň, na manžela bolo po smrti jeho rodičov prepísané užívateľské právo na pozemok v záhradkárskej osade. Na pozemku bola vybudovaná drobná stavba-pivnica a na nej položená Unimo-bunka. Tá časom prehnila, bola zbúraná - zostala len konštukcia a do nej boli vymurované nové múry. Novú stavbu sme robili spoločne (obaja manželia)zo spoločných prostriedkov aj financovali a stavbu sme upravili a zveladili podľa našich predstáv a potrieb. V blízkej budúcnosti budeme môct odkúpiť aj pozemok. Mám za týchto okolností nárok na spoločné vlastnítvo s man-želom?
A ešte druhá otázka: na manžela bolo prepísané užívancie právo na garáž (už sme aj vtedy boli manželia), ktorú predtým užívali jeho rodičia. Tí zomreli a spolu ju užívame aj teraz. Ponúkli manželovi odkúpenie - kto bude jej majiteľom? Len manžel, alebo mám nárok aj ja ako manželka na alikvotnú časť?
Srdečne ďakujem za odpovede. Ľubica

 Pravidlá diskusie