Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Odkúpenie-záhrada a garáž

11.03.2011 | mustafa

Dobrý deň, na manžela bolo po smrti jeho rodičov prepísané užívateľské právo na pozemok v záhradkárskej osade. Na pozemku bola vybudovaná drobná stavba-pivnica a na nej položená Unimo-bunka. Tá časom prehnila, bola zbúraná - zostala len konštukcia a do nej boli vymurované nové múry. Novú stavbu sme robili spoločne (obaja manželia)zo spoločných prostriedkov aj financovali a stavbu sme upravili a zveladili podľa našich predstáv a potrieb. V blízkej budúcnosti budeme môct odkúpiť aj pozemok. Mám za týchto okolností nárok na spoločné vlastnítvo s man-želom?
A ešte druhá otázka: na manžela bolo prepísané užívancie právo na garáž (už sme aj vtedy boli manželia), ktorú predtým užívali jeho rodičia. Tí zomreli a spolu ju užívame aj teraz. Ponúkli manželovi odkúpenie - kto bude jej majiteľom? Len manžel, alebo mám nárok aj ja ako manželka na alikvotnú časť?
Srdečne ďakujem za odpovede. Ľubica

 Pravidlá diskusie

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako

Chete predať nehnuteľnosť? My vieme ako Poraďte sa zdarma, akú hodnotu má dnes vaša nehnuteľnosť a získajte pri jej predaji čo najviac!

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES.

Hľadáte priestory? Areál AIR OFFICES. Ponúkame na predaj a prenájom obchodné/kancelárske priestory na Pestovateľskej 2 - pri letisku. Areál sa nachádza vo výbornej a dostupnej lokalite hneď pri D1.

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova

Prenájom kancelárií CBC 3|4|5 Karadžičova Kancelárie štandardu A v budovách so zelenou - BREEAM certifikáciou. Reprezentatívne priestory, výhodná lokalita, maximálne pohodie, široká paleta služieb.

Pridať inzerát