Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stein - búrať alebo zachovať

04.04.2014 | Ľuboš Mistrík

Pivovar Stein chce konečne niekto po dlhých rokoch chátrania a rozkrádania prestavať. Krátko po tom, čo ho kúpili investori sa ale ozvali pamiatkari s tým, že chcú chrániť viac budov než predtým. Dnes sa čaká na rozhodnutie ministerstva a možno sa napokon Stein ani prestavovať nebude a bude ďalej chátrať.
viac info: http://reality.etre...

My v TRENDreality.sk máme jednoznačný názor - úplne stačí pôvodne navrhnutá ochrana dvoch objektov, netreba ju rozširovať.

Čo myslíte - treba v Steine čo najviac zachovať alebo čo najviac nahradiť novou výstavbou?

 Pravidlá diskusie

04.04.2014 | jm4 nick

Načo nám je pamiatkovo chránená polozrúcanina v uzavretom pustnúcom areáli v centre mesta? Symbolické zachovanie dvoch objektov úplne stačí. Podstatné bude, ako sa vyrieši doprava v lokalite. Škoda že v tomto smere nemáme rovnako prísnych "pamiatkarov".

04.04.2014 | Adrian Gubčo

Areál treba rozhodne obnoviť a oživiť, na tom sa zhodneme asi všetci. Bohužiaľ, v Bratislave už zanikli takmer všetky vzácne priemyselné areály a preto treba zachovať maximum, čo je možné a čo sa dá prispôsobiť novej funkcii. Pre YIT to je samozrejme nefér, ale mali by si opäť sadnúť s pamiatkarmi a prebrať možnosti. Ak sa dosiahne konsenzus, že napríklad ležiacke pivnice nie sú nakoniec také vzácne, tak nech ich zbúrajú, ak však majú skutočne mimoriadnu hodnotu, mal by developer projekt pozmeniť. Treba do procesu zapojiť širšiu odbornú verejnosť, nielen MÚOP, ale viacero strán, azda prizvať aj zahraničných odborníkov.