Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Stein - búrať alebo zachovať

04.04.2014 | Ľuboš Mistrík

Pivovar Stein chce konečne niekto po dlhých rokoch chátrania a rozkrádania prestavať. Krátko po tom, čo ho kúpili investori sa ale ozvali pamiatkari s tým, že chcú chrániť viac budov než predtým. Dnes sa čaká na rozhodnutie ministerstva a možno sa napokon Stein ani prestavovať nebude a bude ďalej chátrať.
viac info: http://reality.etre...

My v TRENDreality.sk máme jednoznačný názor - úplne stačí pôvodne navrhnutá ochrana dvoch objektov, netreba ju rozširovať.

Čo myslíte - treba v Steine čo najviac zachovať alebo čo najviac nahradiť novou výstavbou?

 Pravidlá diskusie

04.04.2014 | jm4 nick

Načo nám je pamiatkovo chránená polozrúcanina v uzavretom pustnúcom areáli v centre mesta? Symbolické zachovanie dvoch objektov úplne stačí. Podstatné bude, ako sa vyrieši doprava v lokalite. Škoda že v tomto smere nemáme rovnako prísnych "pamiatkarov".

04.04.2014 | Adrian Gubčo

Areál treba rozhodne obnoviť a oživiť, na tom sa zhodneme asi všetci. Bohužiaľ, v Bratislave už zanikli takmer všetky vzácne priemyselné areály a preto treba zachovať maximum, čo je možné a čo sa dá prispôsobiť novej funkcii. Pre YIT to je samozrejme nefér, ale mali by si opäť sadnúť s pamiatkarmi a prebrať možnosti. Ak sa dosiahne konsenzus, že napríklad ležiacke pivnice nie sú nakoniec také vzácne, tak nech ich zbúrajú, ak však majú skutočne mimoriadnu hodnotu, mal by developer projekt pozmeniť. Treba do procesu zapojiť širšiu odbornú verejnosť, nielen MÚOP, ale viacero strán, azda prizvať aj zahraničných odborníkov.

Realitná inzercia

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 79 568 EUR

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov

Bývajte s tým, koho máte radi - Nový Ružinov Mestská vila Valentine: Bývanie pre mladých i rodiny, v blízkosti centra, ideálna dopravná dostupnosť. Unikátny mestský park na ploche 23 200 m2.

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe

Rodinné domy ELEVEN na Kolibe Doprajte si luxus v Malých Karpatoch. Ponúkame 11 RD poskytujúcich dokonalé súkromie a bezpečnosť v obľúbenej a vyhľadávanej lokalite Bratislava – Koliba.

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove

Jarabinky - Nové bývanie v Ružinove Vyberte si z našej ponuky bytov, od 1-izbových, cez 2-izbové, 3-izbové až po 4-izbové byty. Nové 3-izbové byty s pivničnou kobkou od 148 000 €! Zistite viac.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Pridať inzerát