Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Umelé navyšovanie cien nehnuteľností

25.07.2009 | brutko

Je legálne, keď tú istú nehnuteľnosť ponúka viac RK s rôznymi cenami??? Takto nabude spokojný ani majiteľ - ťažšie predá, lebo kupujúci vyčkáva, ani kupujúci - nevie sa poriadne zorientovať. RK sú natoľko "prefíkané", že to až zaráža dajte si POZOR. Ako príklad uvádzam linky, kde v BA predávali 24.7. byt za 66400€ a iná RK tú istú nehnuteľnosť 25.7. za 69707€ To už je rozdiel...To nie je jediný prípad...Pokladám minimálne za neseriózne, že záujemca musí prehľadať ponuku všetkých RK, aby sa dostal k najvýhodnejšej...http://www.byt.sk/inzeraty-byty­-detail_unicredit.php?inzerat=305977http://www.byt­.sk/inzeraty-byty-detail_unicredit.php?inzerat=278­269  

 Pravidlá diskusie

04.08.2009 | kaso

Je uz bohuzial beznou praxou, ze realitka aj napriek cene dohodnutej s majitelom ponúka nehnutelnost za cenu vyrazne nizsiu, len aby nasiel zaujemcu a spolieha sa na to, ze ak zaujemcu privedie, predavajuci bude nizsiu cenu akceptovat. Tym sa samozrejme dostavaju do nevyhody tie poctive realitky.

06.08.2009 | petox

podla mna uz len zo strany predavajuceho je neserionzne, ze co ponukne cez viac realitiek...

09.08.2009 | Anonym

pre predávajúceho je výhodnejšie ak predáva iba cez jednu realitku a ošetrí si to exkluzívnou zmluvou.Neznižuje si tak hodnotu svojej nehnuteľnosti a má záruku ceny na ktorej sa dohodne / musí si však vybrať overenú realitku/. Klienti si však význam takejto zmluvy neuvedomujú a často tak sami dávajú možnosť špekulantom.

14.08.2009 | Anonym

:)

13.10.2009 | Anonym

Rôzne ceny bytov sú aj preto, že realitky byt naberú a už viac s klientom nekomunikujú. Realitka, ktorá je s klientom v kontakte postupne cenu zníži - ak oň nie je záujem. Rovnako je pravdou i to, že najnižšiu cenu majú realitky, ktoré klienta v živote nevideli a podliezajú ostatné realitky.