Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Závet po otcovi. Musí prísť aj súdny znalec?

24.07.2009 | tigi1711

Ešte síce neprebehlo dedičské konanie po smrti môjho otca, ale nechcela by som zbytočne predražiť poplatky kt. nemusia byť zbytočne vyplatené notárovi, aj súdnemu znalcovi.Ide o to, že otec podpísal pred notárom závet v r. 2005, spolu s mamou, / každý za seba/ ,   kde mi po svojej smrti každý odkazuje svoju polovicu záhrady. Nikto iný tam nie je vlastníkom. Musí prísť kvôli tomu na záhradu súdny znalec?   

 Pravidlá diskusie

06.08.2009 | Anonym

Notar vystupuje v dedicskom konani ako sudny komisar. Aj ked je zavet, dedic nadobudne dedictvo az potom, co notar vyda osvedcenie o dedicstve a to nadobudne pravoplatnost. Prave za vydanie osvedcenia prislucha notarovi odmena v zavislosti od hodnoty prejednaneho dedicstva, bez ohladu na to, ci dedic dedil zo zavetu, alebo zo zakona.

23.03.2010 | tigi1711

No tak už mám notárske problémy vyriešené. Napísala som sprievodný list adresovaný notárovi. Ako prílohy tam boli prefotené znalecké posudky a aj ponuka realitnej spoločnosti kt. predáva skro rovnaký pozemok v rovnakej lokalite. Tento list som dala na sekretariáte notárovej sekretárke , ona mi povrdila príjem razítkom z dátumom. Na druhý den ma notár objednal a úpne zmenil svoje správanie voči mne. Ako keby si prezliekol kabát. Bol veľmi ústretový, vraj on to doteraz neviedel a nevedel o čo ide, ale už je mu to jasné,lebo videl sudnoznalecké posudky a realitnú ponuku. A myslím že aj pochopil, že mu to len tak u mna neprejde a ak požiada on další sudnoznalecký posudok, bude ho musieť zaplatiť a aj súdne trovy. Takto som ušetrila 62 EUR, čo je cca 1900,- Sk. Pre mňa je to dosť. 1/3 - z 215 EUR.
Takže na záver chcem poradiť všetkým ktorí majú trochu rozumu a guráže, aby sa nenechali oklamať takýmito úradníkmi, ktorí sa spoliehajú na ľudskú neznalosť zákonov a slovenskú dôverčivosť prostých, obyčajných ľudí.