Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Aká bude zmena (v NARKS)

23.04.2013 | Mário Glos

Diskusia (16 reakcií) Pravidlá diskusie

23.04.2013 | noblesa

Podla mna by najlepsie bolo, keby sa NARKS zrusila. Nikto okrem toho ich predsednictva by si to nevsimol. NARKS nic nerobi, nic negarantuje, nic nezastresuje, neprodukuje pridanu hodnotu, snad jedine ze vybera clenske prispevky a za to mozu clenske RK nosit odznak NARKS.
A mozno by mohla aspon bojovat proti plagiatom :)

23.04.2013 | lebowski22

wow. paradne navrhy. ze to tak nikoho doteraz nenapadlo.

24.04.2013 | palinoBA

Suhlasim zo zrusenim NARKS, nic nerobia, ziadna iniciativa, ani inovacie, nic. Ako vacsina zdruzeni, ktore sa iba zdruzuju a efekt nula.

24.04.2013 | mahauve

Kam zmizol blog o panelákoch okopírovaný z wikipedie?

Tie návrhy sú otrasné...

Prečo etrend dáva priestor takýmto "profesionálom" a zhadzuje sa v očiach odbornej verejnosti?

24.04.2013 | Pedro-ba

Tu bol, pan Glos sa prepadol od hamby, zmazal ho a teraz veselo publikuje dalej.
http://reality.etre...

25.04.2013 | Ľuboš Mistrík

Dobry den, je to blogovy priestor, ktoreho cielom je, aby dostali priestor rozne nazory.

Co sa tyka blogu o panelakoch, s p. Glosom sme komunikovali a vysvetlil to, napriek tomu sme sa rozhodli prispevok stiahnut.

25.04.2013 | mahauve

Dobrý deň,

pluralita názorov je správna za podmienky zachovania určitej úrovne. V opačnom prípade to prináša viac škody ako úžitku.

Ak by niekto v mojom médiu publikoval plagiát, dostal by zákaz a všetky jeho blogy by boli zmazané. Určite by som nechcel, aby sa moja značka spájala s miestom, ktoré dáva priestor hlupákom, lebo iba hlupák odpíše "odborný" článok z wiki.

Neviem, kto vo Vašej redakcii zastáva názor, že "postrehy" p. Glosa obohacujú povedomie verejnosti a preto by mali byť publikované.

Pán Glos nepochopil interaktivitu internetu a nereaguje na diskusiu, preto nech svoje "postrehy" publikuje v printových médiách typu Bratislavsko, Petržalské noviny..., kde nebude mať žiadnu odozvu na svoje články.

26.04.2013 | Mário Glos

Dobrý deň,
ohľadne článku o panelákoch, publikovanie v trende nebola publikačná premiéra. Tá bola ešte v roku 2010, od vtedy bol článok publikovaný vo viacerých printových aj elektronických médiách. Po troch rokoch od jeho vzniku sme sa ho rozhodli uverejniť aj v tomto blogu. Samozrejme bolo to dlhé obdobie počas ktorého si ktokoľvek obsah článku mohol stiahnuť a uverejniť. V jednom konkrétnom prípade sme to aj riešili, že jeden realitný server publikoval tento článok bez toho aby sa nás aspoň spýtal. Ohľadom wikipedie- je to encyklopédia obsahujúca faktické informácie od verejnosti! Navyše na wikipediu sa nesťahujú autorské práva. Čiže ktokoľvek mohol náš článok použiť a nakopírovať do wikipedie. Takže asi toľko k plagiátorstvu, kde sme obeťou očividne my.

K mojim reakciám na diskusiu- mahauve - nemam chuť stracať svoj čas s hlupákmi, lebo iba hlupák postaví a verejne prezentuje svoj názor a obvinenia bez toho, aby poznal skutočnosť a fakty.
Rád sa zapojím do konštruktívnej diskusie, ktorá dosiahne aspoň akú takú úroveň na tému aktuálneho článku. Naozaj si nepotrpím na odozve vášho typu, ktorá je vždy úplne, ale úplne mimo a logicky na ňu nebudem reflektovať.

26.04.2013 | mahauve

Máme Vám uveriť, že autorom článku o panelákoch ste Vy, niekto tretí ho vložil na wiki a keď ste znova publikovali vlastný článok na etrende, vymazali Vám ho.

Iba hlupák sa obhajuje infantilne, keď ho niekto prichytí pri klamstve.

P.S. stále ste mi neodpovedali na otázku ohľadom Občianskeho zákonníka.

26.04.2013 | Marian Paták [ Directreal ]

Pan Glos si publikuje nadalej, pretoze je chranencom ludi ktorí rozhoduju o tom co sa na tomto blogu bude publikovat. Tym padom to uz vlastne nie je ani blog, lebo nazory su selektívne.

Co sa tyka NARKS nerobim si ziadne iluzie o zmene myslenia tejto institucie, nevidim ziadny zaujem nieco menit pripadne sa opytat alebo komunikovat s ludmi ktorí maju co do danej problemtiky povedat v sirsom zabere. Napriklad sietí, ktore ale NARKS doteraz vnimal skor ako hrozbu konkurencie namiesto hladania moznosti spoluprace a dialogu.

26.04.2013 | Mário Glos

Pán Paták,
verte mi, že nie som nikoho chránencom. Publikovanie článkov taktiež zaberie nejaký čas a sú informácie, ktoré si podľa môjho názoru ten čas zaslúžia a rád sa s nimi podelím, napr. už len preto, že si to prečítate vy. Pokiaľ vám nič neprinášajú, prečo teda čítate tento blog :) a zapájate sa do diskusie ?

K NARKSU. Treba si uvedomiť štruktúru a spôsob fungovania. NARKS nemá k dispozícii team špecialistov na rôzne oblasti. Je to asociácia, ktorá združuje členov a snaží sa napr. o kolektívne vyjednávanie a presadzovanie legislatívy. Napr. ako bolo prijatie živnosti- realitná činnosť medzi viazané. Už to v zmysle legislatívy nemôže robiť hoci kto. Chápete ? Čiže sa snaží globálne ovplyvňovať realitné prostredie, reprezentovať Slovensko v zahraničí, atď.

Teraz prichádza nové vedenie- nová energia, z ktorej ja cítim chuť realizovať zmeny. Samozrejme nemôžem vravieť za NARKS. Ja osobne vnímam zlepšenie komunikácie medzi franchizingovými a sieťovými kanceláriami ako jednu z priorít, čo uvádzam aj v článku.

Zase na druhej strane položím jednoduchú otázku: Čo ste spravili pre to vy ? Snažili ste sa nadviazať komunikáciu a spoluprácu s NARKS ? A ďalšia dôležitá otázka: Čo ste ochotní VY spraviť pre to, aby sa situácia zmenila ?

Záujem(a nielen deklarovaný) musí byť na oboch stranách- to je základ spolupráce a dohody. Takže máte teraz vo svojich rukách či začnete dialóg s NARKS. Odo mňa a z môjho článku ste dostali potrebnú informáciu o zmene. Teraz je to na vás. Pokiaľ máte záujem viesť dialóg, buďte prvý kto ho začne. Načo čakať ?

26.04.2013 | Marian Paták [ Directreal ]

Takto,

trend reality a ine odborne clanky/nazory samozrejme citam reality su predsa moj biznis to je jasne.

K NARKSU od vzniku nasej spolocnosti pred siestimi rokmi som kontaktoval asociaciu pripadne pana Kardosa niekolko krat. Som aktivny typ cloveka, rad veci riesim a prilozimi ruku k dielu. Na druhej strane musi mat tato praca hlbsi zmysel, ako je osobny zaujem jednotlivca zastupujuceho napríklad asociaciu. A tu asi konci moj zaujem.

Namiesto toho aby som marnil svoj cas zabomysimi nikam neveducimi diskusiami, sustredil som svoju energiu budovaniu systemu, ktory nastavuje pravidla ako poskytovat realitne sluzby, spoluprace medzi realitnymi kancelariami meraním kvality a podobne. Nemali sme problem vylucit ludí robiacich hanbu realitnym maklerom.

To je asi odpoved co som urobil ja pre realitny trh na slovensku.

26.04.2013 | Mário Glos

Pan Patak ja neviem čo ste robili a o čo všetko ste obohatili realitný biznis. Tak isto si tu môžem masírovať ego ja a hovoriť čo sme spravili my, napr. už len vzdelávaním mládeže v projekte realitný vodičák. Ale to všetko nieje momentálne podstatné. Neberte to osobne.

Pre BUDÚCNOS5 je podstatné, ČO BUDEME OCHOTNÍ SPRAVIŤ spoločne odteraz. V tom je tá synergia, o čo vy isto viete svoje :)

Preto pokiaľ je záujem, myslím že nastáva doba, kedy je možné začať viesť sofistikovaný dialóg, ktorého výsledkom by mala byť obojstranná spokojnosť a výhody, ktoré to prinesiem všetkým zainteresovaným. Verím v tom, že v NARKS teraz vznikol priestor na dialóg.

27.04.2013 | Daniela Razova

Pan Glos, az do napisania tohto blogu mi boli vase nazory celkom sympaticke. Len k tym kvazi asociaciam, pan Patak je clenom timu, ktori uz ma predjednane s kompetentnymi organmi prijatie novej legislativy. Boli by ste vcelku prekvapeni, ako daleko sme. To preco sa toto cele robi bez ucasti NARKSu je, ze jedine co niektori clenovia vasho byvaleho vedenia riesili je, ako sme si mohli dovolit zalozit konkurencnu asociaciu, nie to, co sa chce na trhu zmenit. To, ze sa utoci kvoli tomuto konkurenciou a sucasne clenmi NARKS na moju osobu som si uz zvykla, no nechapem preco aj po zmene utocite na ostatnych podla mna celkom silnych hracov na trhu, to je pre mna nepochopitelne. Asi pre to, ze sa clenmi Narks nestali aj ked zo zaciatku snahu mali. Tu narazku na kvazi asociacie a ine organizacie radsej nebudem komentovat, lebo malo kto ma zaujem o diktaturu jednej samovyhlasovanej organizacie. To tu bolo za komunizmu, dnes mame demokraciu a pravo na nazor. V zahranici asociacie bezne spolupracuju a ja osobne vidim velky rozdiel medzi zastupovanim realitnych kancelarii a zdruzovanim kazdeho jedneho agenta, ktory tu cinnost na konci dna skutocne vykonava a realizuje. Janka Palencara poznam osobne, je to skuseny realitak a profesional. Okrem toho aj sympaticky a prijemny clovek. Uz som mu pisala sms s ponukou na spolupracu, nam totizto ide o skutocnu zmenu k profesionalite na trhu, nie k velkym slovam a gestam. Tymto verejne pozyvam novych zastupcov NARKs k rokovaniu o novej legislative, budeme sa velmi tesit.

29.04.2013 | micru

NARKS slúži hlavne na to aby poskytoval svojim členom výhodu oproti nečlenom. V prípade kritiky činnosti, alebo nedodržiavania etiky členov spoločenstva,
ste tam nevítaný a neschvália Vám ani vstup do NARKS.
Ružek /spoločnosť MITAN/

29.04.2013 | Emil Directreal Barbuščák

Dobrý večer.
Výhody ? Možno, zľava na reality.sk ??? V prípade kritiky - Áno, verím, že tomu tak je. Ale čo potom ? Vylúčite z NARKS a ??? Veselo "podniká" ďalej ! Už vás nezaujíma, veď nie je členom ... Directreal predchádza takýmto situáciám, na dennej báze kontrolujeme činnosť našich maklérov a akonáhle zistíme neetické správanie, vypíname makléra zo systému, čo v súvislosti so zákazom konkurencie, vyraďuje takéhoto "podnikateľa" z realitného trhu ! Netvrdím, že to funguje na 100 %, ale záleží nám na tom, aby takýto ľudia v tomto segmente nepodnikali.

Barbuščák, Directreal Slovensko