Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Atrium pokračuje vo výpredaji nákupných centier

13.02.2018, 11:01 | ds | © 2018 News and Media Holding

Popredný majiteľ a developer nákupných centier v strednej a východnej Európe Atrium European Real Estate sa po českých zbavuje aj väčšieho množstva maďarských komplexov. Aktuálne ohlásil predaj 18 nehnuteľností v Maďarsku a jednej v Česku. Tri slovenské centrá si zatiaľ ponechal.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Atrium

Nehnuteľnosti kúpili viacerí noví vlastníci. Celkovo za ne Atrium zinkasoval 70 miliónov eur, čo znamená osempercentný výnos. Súčasťou transakcie bolo aj Futurum Brno so 76 obchodmi na ploche vyše 32-tisíc štvorcových metrov.

Jeho predajom firma ukončila rotáciu portfólia v Českej republike, ktorá je výsledkom novej stratégie po zmene vlastníckej štruktúry v roku 2015. O rok neskôr totiž predala desiatku menších centier v Česku a kúpila tri väčšie.

Atrium sa chce zameriavať na najkvalitnejšie, dobre zavedené nákupné centrá, ktoré dominujú vo svojej spádovej oblasti. V rámci aktuálnej stratégie firma predala aj takmer všetky centrá v Maďarsku.

Neprehliadnite

„Posledné predaje znamenajú náš odchod z Maďarska, s výnimkou niekoľkých zostávajúcich aktív. Spolu s predajom v Českej republike ukazujú pokrok v zlepšovaní kvality nášho portfólia. Všetky tieto transakcie sú v súlade s našou stratégiou zamerať naše portfólio na veľké, veľmi kvalitné dominantné nákupné centrá v najväčších mestách na našich kľúčových trhoch v Poľsku a Českej republike, kde vidíme väčšie príležitosti na vytváranie hodnoty,“ uviedol vo vyhlásení k predaju Liad Barzilai, šéf skupiny Atrium.

Na Slovensku vlastní firma piate najväčšie nákupné centrum v krajine Atrium Optima v Košiciach s prenajímateľnou plochou 53 300 m2 a vyše 160 obchodmi, dvadsiate najväčšie Atrium Dubeň v Žiline so 77 obchodmi na ploche 22 600 m2 a menšie Atrium Saratov v bratislavskej Dúbravke s 52 prevádzkami a plochou 7 600 m2.

Po Poľsku a Česku práve Slovensko prináša Atriu najväčšie príjmy. Ešte pred predajom, k 30. septembru 2017, vlastnila skupina 59 nehnuteľností s prenajímateľnou plochou 1,1 milióna štvorcových metrov s celkovou trhovou hodnotou približne 2,6 miliardy eur. Okrem spomínaných krajín pôsobí aj v Rumunsku a Rusku.

Venuje sa aj developmentu nákupných centier, ktorý však tvorí len desať percent realitného portfólia. Najväčšie projekty realizovala v posledných rokoch v Poľsku. Aktuálne rozširuje dve centrá vo Varšave.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Atrium

Diskusia (0 reakcií)