Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Aupark Tower predaný za 85 miliónov eur

13.01.2012, 15:35 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Kancelársky vežiak HB Reavisu v Petržalke získava fond Heitman. Aktualizované o yield (16:10)

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Developerská spoločnosť HB Reavis si na prelom rokov nechala jednu z najväčších realitných transakcií poslednej doby. Medzinárodnému realitnému fondu Heitman European Property Partners IV predala kancelársku vežu Aupark Tower, súčasť rovnomenného bratislavského obchodného centra.

Kúpna cena mala dosiahnuť 85,6 milióna eur, čo obchod radí medzi najväčšie realitné transakcie týchto rokov. „Išlo o nadpriemernú valuáciu reflektujúc vysokú kvalitu budovy, ktorá bola týmto ocenená na kapitálovú hodnotu prevyšujúcu 2 600 eur na meter štvorcový prenajímateľnej plochy,“ informuje developer.

Aktualizované (16:10): Podľa informácií TRENDreality.sk pri transakcii dosiahol yield (ročný čistý percentuálny výnos z celkových nákladov - čítajte vysvetlenie v Slovníku) úroveň približne 7,1 percenta.

Aupark Tower otvorili v roku 2008, dnes ponúka približne 32 500 m2 prenajímateľnej plochy a je obsadená na sto percent. Medzi najväčších nájomcov patria firmy ako Eset, O2, AT&T, KPMG, Sanofi-Aventis, či Procter & Gamble.

Veža má 22 podlaží, ktorých konečná výška bola predmetom diskusií medzi mestom a developerom. Snahou vtedajšieho magistrátu bolo znížiť budovu o niekoľko podlaží, čím mala spoločnosť HB Reavis ešte v roku 2006 získať pozemky na petržalskom nábreží za zvýhodnenú cenu. Napokon sa však veľa nezmenilo a stavba je doteraz kritizovaná za optické zblíženie s Novým mostom pri pohľade z hradu.

auparktower1

Developerská firma, ktorá postavila aj susedné obchodné centrum spolu s ďalšími prístavbami, už predala aj to. Vlani dokončila odpredaj druhej polovice Auparku medzinárodnému gigantu Unibail-Rodamco za 151 miliónov eur, čo bola najväčšia transakcia 2011. Prvú časť predala ešte skôr.

HB Reavis vlani založil aj vlastný fond, kde na úvod spravuje vlastné nehnuteľnosti, v súčasnosti pokračuje na rozbehnutých projektoch. Postupne je vo výstavbe Forum na rohu Bajkalskej a Prievozskej, chystajú sa aj prvé etapy Twin City pri autobusovej stanici.

Americká private equity skupina Heitman, ktorá je novým vlastníkom Aupark Tower, sa v regióne strednej a východnej Európy orientuje už dlhšie. Približne pred rokom oznámila, že tu hodlá investovať vyše 300 miliónov eur.

Fond má na Slovensku už niekoľko nehnuteľností, patria mu dve kancelárske budovy Bratislava Business Center a polovičný podiel má v projektoch developerskej spoločnosti Grunt - Brečtanke a Slanci. Okrem toho vlastní nákupné centrum Aquario v Nových Zámkoch a logistiku v Senci.

Foto - HB Reavis

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 992 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 992 m2 a 218 240 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát