Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Aupark Tower získal BREEAM Excellent

01.03.2017 | PR

Inzercia | Po necelom roku od získania uznávaného zeleného certifikátu BREEAM Very Good dostala jedna zo siluet Bratislavy, administratívna budova Aupark Tower, ešte vyšší stupeň certifikácie. Budova získala hodnotenie Excellent v kategórii BREEAM In-Use v oboch hodnotených oblastiach – technický stav a manažment budovy. Aupark Tower sa tak zaradil medzi elitnú skupinu budov, ktoré pri svojej prevádzke zohľadňujú udržateľnosť zdrojov a dbajú na zdravé pracovné prostredie svojich nájomníkov. Podľa údajov Slovenskej rady pre zelené budovy má aktuálne v Bratislave zelenú certifikáciu typu BREEAM a LEED okolo 20 administratívnych projektov vrátane BBC5, ktorú rovnako ako Aupark Tower vlastní realitný fond Heitman.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

,,Získanie certifikátu BREEAM – Excellent, ktorý nadväzuje na minuloročnú certifikáciu, je jedným z výsledkov nášho úsilia o čo najefektívnejšie využívanie zdrojov, čo je v konečnom dôsledku dobré tak pre životné prostredie, ako aj pre našich klientov a akcionárov. Nájomníci v zelených budovách ťažia z efektívneho využívania zdrojov a rovnako aj z neustáleho zlepšovania služieb. BREEAM certifikácia je náročný proces, ktorý zahŕňa množstvo investícií, zmien a rozhodnutí, pričom potvrdzuje elitné postavenie budovy Aupark Tower na bratislavskom trhu,“ uviedol Jan Kubíček z Portfolio Managementu spoločnosti Heitman. Dlhodobý zámer fondu investovať do vlastných aktív a znalosť aktívneho manažmentu sa prejavili pozitívne aj na výkonnosti lízingu. Ten vlani  prenajal rekordných 24-tisíc štvorcových metrov kancelárskej plochy, čím budovy Heitmanu – Aupark Tower, BBC5 a CEOP dosiahli takmer plnú obsadenosť.

Certifikáciu oceňuje aj Tomáš Hettych, HSE Manager CZ-SK spoločnosti Sanofi/Zentiva Slovakia, ktorá sídli v Aupark Tower: „Pri rozhodovaní o sídle spoločnosti budeme určite zohľadňovať, či má budova zelený certifikát, ktorý zaručuje aj úsporu energií. Pre našu skupinu je oblasť udržateľnosti veľmi dôležitá. Naše továrne a pobočky rešpektujú korporátne štandardy a Sanofi sa snaží byť lídrom v oblasti udržateľnosti. V budove Aupark Tower oceňujeme napríklad novú logiku výťahov, ktoré sú lepšie využívané, čím sa šetrí elektrická energia.“

Čo je BREEAM?
BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) je jedným  z najuznávanejších britských hodnotiacich systémov zameriavajúcich sa na posudzovanie vplyvu budov na životné prostredie. Systém BREEAM nastavuje štandardy pre najlepšie využitie osvedčených postupov v oblasti udržateľného dizajnu, výstavby, ako aj prevádzky. Poskytuje širokú škálu úrovne hodnotení budov od energetických po environmentálne kritériá. Patria medzi ne energie a voda, vnútorné prostredie (zdravie a komfort), znečisťujúce látky, doprava, použité materiály, odpad, využitie pôdy,  ekológia a riadiace procesy.

Proces certifikácie BREEAM zahŕňa posúdenie nielen technických vlastností budovy, ale aj jej prevádzkovania a správy. Rozdiel medzi nižším stupňom Very Good a vyšším stupňom Excellent spočíva v počte získaných kreditov, ktoré sú garanciou, že budova funguje na vyššej úrovni v úspore energií, rešpektovaní biodiverzity prostredia, kontrole emisií, separovania odpadu, monitorovaní a údržbe technológií, ktoré zabezpečujú nájomníkom zdravé pracovné prostredie. Akreditačný proces pre budovu Aupark Tower zastrešoval tím odborníkov zo spoločnosti OBERMEYER HELIKA, a.s.

Systém BREEAM bol spustený v roku 1990 vo Veľkej Británii a v súčasnosti ho využíva viac ako 50 krajín sveta pre nerezidenčné budovy z oblasti obchodu, priemyslu a inštitúcií. Viac na www.breeam.org.

Heitman (www.heitman.com) je realitná investičná správcovská spoločnosť s aktívami v hodnote približne 31 miliárd eur investovanými priamo a nepriamo do nehnuteľností v Severnej Amerike, Európe a ázijsko-tichomorskom regióne. Klientmi spoločnosti sú inštitúcie, dôchodkové spoločnosti, nadácie a individuálni investori. Európske súkromné kapitálové investície sú zastúpené v 17 krajinách a spravujú aktíva v hodnote 3,9 miliardy eur. Heitman ako vedúci investor v regióne má vyše 50 zamestnancov v Európe v zastúpeniach v Londýne, vo Varšave, v Luxemburgu, Düsseldorfe a v Mníchove.
  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu

Tagy PR články