Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanci odobrili štúdiu Južného mesta

28.10.2010, 15:00 | Martin Labanc | © 2010 News and Media Holding

Megaprojekt v Petržalke prešiel pripomienkovaním (Aktualizované)

  • Tlačiť
  • 14

Aktualizované (15:00):

Poslanci petržalského zastupiteľstva schválili urbanistickú štúdiu zóny AB, ktorá je súčasťou megaprojektu Južné Mesto. Následne má slúžiť ako podklad pre zmeny a doplnky k územnému plánu. Pripomienky obsahovali riešenia dopravy, či parkovacích miest. Developer projektu, spoločnosť Avestus Real Estate, sa zaviazal všetky pripomienky zapracovať.

Tie by sa mali objaviť v treťom balíku zmien a doplnkov, pričom zatiaľ nebol schválený. Zaoberať sa ním bude pravdepodobne až novozvolené zastupiteľstvo.

Pôvodná správa (zverejnená 14.10.):

Urbanistická štúdia, ktorú petržalským poslancom a verejnosti predstavila spoločnosť Avestus Real Estate (niekdajší Quinlan Private Golub), je prvým sprístupnením vizualizácie zóny s názvom AB. Tá by mala byť súčasťou megaprojektu Južné mesto, susediacom s južným okrajom Petržalky.

Návrh predpokladá zmiešané funkcie bývania, kancelárií a občianskej vybavenosti. Vyrásť by mal v nádväznosti na už schválenú zónu A. Obidve časti by mal podľa projektov rozdeľovať nosný dopravný systém, pretínajúci Panónsku cestu popri Jantárovej ceste.

„V súčasnosti prechádzame pripomienkovým konaním. Celkovo sme dostali sedem pripomienok. Päť z nich sme akceptovali a posledné dve sú v štádiu riešenia," aktualizuje stav projektu Dušan Rajčáni zo spoločnosti Avestus Real Estate.

Na ploche vyše 189-tisíc m2 by malo vyrásť približne 600 bytových jednotiek pre zhruba 1 500 obyvateľov. Výstavba zóny by mala mať tri fázy.

V prvej, ktorá by mala byť v susedstve Panónskej cesty, ráta developer s výstavbou obchodných plôch a oddychovou časťou. V druhej by mala vyrásť polyfunkcia. Južná časť, susediaca so železničnou traťou by mala byť vyhradená pre administratívu a nadzemné garáže. V poslednej fáze sa ráta s priestorom pre kultúru.

Predstavením projektu tak Avestus nadviazal na ďalšiu časť Južného mesta, ktorú chystá partnerská spoločnosť Cresco Group. Tá nedávno ohlásila začiatok prác v prvej etape pomenovanej Slnečnice.

Južné mesto pôvodne vystupovalo pod názvom South City a spolupracovali na ňom obaja partneri. Neskôr si však projekt rozdelili, medzitým získal niekoľko meškaní, až výstavba v zóne medzi cestou na Rusovce a dunajskou hrádzou je ostrým štartom budovania.

Zobraziť Južné mesto, časť Avestus na väčšej mape

fcb promo facebook

Vizualizácia - Avestus Real Estate

  • Tlačiť
  • 14