Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Poslanci odobrili štúdiu Južného mesta

28.10.2010 | Martin Labanc

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

14.10.2010 | poverenik

je k tomu spojená nejaká investícia do čov, napr. zakrytie?
Bývanie vo Vrakuni blízko čov - napr. Píniová, je pre fajnšmekrov - olomoucké syrečky možno použiť ako deodorant.

14.10.2010

to nie je podstatné, tak isto ako tá železnica a diaľnica, treba stavať a ľuďom, ktorí podľahnú stádovitému efektu predávať

14.10.2010

to nie je podstatné, tak isto ako tá železnica a diaľnica, treba stavať a ľuďom, ktorí podľahnú stádovitému efektu predávať

28.10.2010 | martin_s

Tej ČOV by som sa nebál. Bývam tam a ČOV je cítiť iba občas. Prevládajúce vetry sú práve smerom na východ. A vzdialenosť je dostatočná.

Viac ma trápi tá hustota a výška zástavby. Keď si pozriete tú vizualizáciu, tak Petržalka s dvanasťposchodovými barákmi je popri tom malá zelená dedina.

29.10.2010 | poverenik

Petržalka ako celok má tuším okolo 4200 obyv/km2 aj vďaka záberu lužného lesa, polí a cestnej infraštruktúry. V číselnom porovnaní je na tom menší obytný projekt vždy horšie - napr. Jurský park cca 6500 obyv/km2. V Južnom meste to pôjde ešte omnoho vyššie (8000 obyv/km2???).

31.10.2010 | martin_s

Ako mám od jedného urbanistu, tak Petržalka bola budovaná približne na 400 obyv. na hektár. Chceli tam zelené plochy, tak vytiahli budovy do výšky a dali ich ďalej od seba.

Neskôr sa zistilo, že optimum je približne 240 ľudí na hektár a že tie vysoké budovy tiež nepridávajú na príjemnom pocite. Aspoň že ostala zeleň.

A teraz po 30 rokoch tu máme ešte vyššie budovy, viac ľudí na hektár a aby neboli veľké medzery medzi nimi tak to zahustíme. No, niekomu vekom prichádzajú len roky, ale nie múdrosť. :o(

14.10.2010 | lebowski22

ta vizualizacie studie mi pride skor ako karikatura.

v hornej lavej casti vyzera ze naplanovali privadzac na dialnicu, rovno z panonskej. ak sa nemylim, a google maps potvrdzuje ze sa nemylim, na mieste tohto pomyselneho privadzaca, rovno na panonskej, je predsa zlto oranzova novostavba - dve dlhe bytovky paralelne jedna vedla druhej.

moja otazka teda je, ci tu novostavbu planuju zburat, alebo ci to je fakt len nejaka karikatura. a ak ano, co to tu vlastne robi? lebo ja mozem zajtra dodat 'studiu' s efelovkou v centre bratislavy.

moja druha otazka je - beruc do uvahy bezprostrednu blizkost cisticky odpadovych vod a nasledna vona splaskov v celom okoli - komu tuto vec dufaju predat? bude nedychatelnost vzduchu zohladnena v cene?

14.10.2010 | Labo

Projekt o ktorom sa včera hovorilo pred petržalskými poslancami patrí do tzv. časti AB. Príjazd má tvoriť nosný dopravný systém, ktorý samozrejme zatiaľ neexistuje. Ten má byť postavený popri Jantárovej ceste, ktorá je od novostavby Pegas (oranžová novostavba) značne vzdialená. Je otázne,kedy a či sa tento dopravný systém postaví, keďže do toho má čo povedať železnice a ministerstva dopravy a nejde tu len o samotného developera.

Inak čo sa týka čističky, tá má zápach vraj len pod určitým tlakom. Bude zaujímavé či sa vedľajší produkt jej práce dostane až k Južnému mestu. Každopádne časť AB je myslím v dostatočnej vzdialenosti od nej. Horšie na tom môže byť južnejšia časť projektu - Slnečnice.

14.10.2010

Ja som byval na Jasovskej, ktora je o dost dalej ako spominane pripravovane bytove domy. Mozem povedat ze v uvedenej lokalite je COV naozaj citit a bolo to vcelku casto. Ak to bolo citit na Jasovskej, tak tam to bude citit urcite viac a castejsie.

Ta oblast je podla mna naozaj perfektna - blizko do centra po panonskej (10min) a relativne pokojna stvrt. Blizko na hradzu a dobra vybavenost (Tesco, Carrefour). Lahka dostupnost na vypadovku (dolnozemska) ale ta COV je naozaj nezanedbatelny atribut.

Ale zalezi od cien bytov. Uvidime.

14.10.2010 | informatik

Mňa na tej vizualizácii na prvý pohľad zaujala úplne iná vec - hustota zástavby v porovnaní s existujúcim sídliskom Lúky.
Ak to takto naozaj bude, tak vivat stará dobrá Petržalka! :)

19.10.2010 | Orc

tj suhlasim, zlata jama a podobne v Petrzke, hento je cihla na cihle

co sa tyka cisticky, tak to neviem. ja som to teda od malicka co byvam v Petrzke citil vzdy len ked som fical na hradzi a to len naozaj v tom useku tesne pri cisticke. Byvam pri Braniku, cize som sa v tejto oblasti pohyboval naozaj dost. Ak s tym bude problem, tak asi jedine v tom useku co stava Cresco. Nic to nemeni, ale na fakte, ze za 1800€/m2+ mat skoro pod balkonmi cisticku nie je to prave vonave.

a NAOZAJ sa tesim na riesenie dopravy, pristavny most to je fakt smakoska a to este zdaleka nedosahujeme priemer aut na 1000 obyvatelov, tesim sa aj na riesenie MHD :-) myslim, ze sa este pobavime

15.10.2010 | salamoon

je spravne? ... nema to byt na pravo od dolnozemskej?

17.10.2010 | Ľuboš Mistrík

to co je zakreslene na mape je cast Juzneho mesta, ktora patri Avestusu. Od nej vychodne (dole pod Panonskou az po stret s Dolnozemskou) je cast patriaca Crescu. A az potom - vychodne od cesty smerom na Jarovce ja dalsia cast patriaca Crescu, kde je aj zona Slnecnice, ktora sa v tychto dnoch zacina stavat.

Napravo od Dolnozemskej (este pred stretom s Panonskou) mala byt tzv. multifunkcna hala bratislavskej zupy.

29.10.2010 | gastros

COV ste si vsetci vsimli, ale nie je nahodou dole pod krizovatkou, v miestach kde sa tak krasne vynima ten zeleny park, nie je tam dnes smetna halda, na ktorej sa prehanaju vsakovake off-roady? Ta tiez akoze zmizne cela sama, alebo ju akoze developer celu poodnasa prec? To sa mi nechce verit...