Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Banskobystrická Europa predaná

17.10.2012, 10:00 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Po obchodnom centre získal aj kancelárie nový investor

  • Tlačiť
  • 0

Tento rok je na investičné transakcie na Slovensku pomerne skúpy. Stojatými vodami trochu pohýna predaj banskobystrického administratívneho centra Europa, ktoré je výškovou dominantou tohto mesta. Developerská spoločnosť Vav Invest posunula budovu do rúk nového slovenského majiteľa.

Transakcia zastrešená poradenskou spoločnosťou Colliers International prebehla v týchto týždňoch. Novým vlastníkom sú podľa informácií TRENDreality.sk spoločnosti okolo skupiny Coopex, oficiálne tento údaj firmy neuvádzajú. Ročný výnos (yield) pri predaji dosiahol za budovu s celkovou plochou 8 400 m2 úroveň 8,6 percenta.

Objekt je spolufinancovaný VÚB bankou a rakúskou Hypo Bank Burgenland. Má 22 podlaží a celkovo 120 parkovacích miest, pričom je tesne spojený so susedným obchodným centrom Europa, ktoré stálo prvé. Ani toto developerská spoločnosť Vav Invest už nevlastní – od jari 2007 patrí realitnému fondu ING REIM, ktorý je dnes vo vlastníctve CBRE.

Za projektom sa chystá aj ďalšia výstavba obchodov, viacúčelovej haly, výstavných i administratívnych priestorov. Investor sa tu však sporí s mestom, ktorému sa nepozdáva dopravné riešenie. Vav Invest okrem toho otvorila prvú etapu zvolenského obchodného centra Europa a chystá aj druhú hneď vedľa.

Foto – Vav Invest

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Európa, VAV Invest

Diskusia (0 reakcií)