Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Binladin Group postaví najvyššiu budovu sveta

16.08.2011, 07:00 | Martin Rojko | © 2011 News and Media Holding

Saudskoarabský princ Alwaleed sa kilometrového vežiaka Kingdom Tower nevzdáva

  • Tlačiť
  • 0

Saudskoarabský miliardár a člen kráľovskej rodiny, princ Alwaleed, sa nevzdáva zámeru postaviť v Džidde najvyšší mrakodrap sveta. Ten má siahať až do výšky viac ako jedného kilometra. Kontrakt na jeho výstavbu získala nedávno stavebná skupina Binladin Group.

Vežiak bude ústrednou dominantou obrovského komplexu Kingdom City, ktorý sa má stať novým centrom Džiddy. Jeho výstavbu riadi najväčšia developerská skupina v tomto regióne Emaar Properties.

Náklady na výstavbu v priebehu 63 mesiacov (vyše päť rokov) majú dosiahnuť 1,2 miliardy dolárov, bude zahŕňať hotel Four Seasons, apartmány a byty, kancelárske priestory, či najvyššie vyhliadkové miesto na svete.

Ako portál TRENDreality.sk informoval už pred tromi rokmi, pôvodná výška mrakodrapu ešte pod menom Mile High Tower znela na 1 600 metrov, no princ od tejto ambície upustil. Na výstavbu bol už vraj vtedy pripravený, no začiatok odsunuli pôdne sondy a pochybnosti, či takáto budova môže vôbec stáť v tejto lokalite. 

“Najvyššia budova sveta znamená niečo osobité. Každý chce postaviť také niečo. Okolo mrakodrapu prebieha výstavba za 29 miliárd dolárov a vežiak slúži ako jej katalyzátor. To, že tu bude stáť prvý, zvyšuje hodnotu pozemkov v okolí, takže aj keď nezarobíte veľa peňazí na ňom samotnom, zisk dosiahnete z pozemkov,” tvrdí v rozhovore pre server Huffington Post architekt Adrian Smith z Adrian Smith + Gordon Gill Architecture , ktorý ešte v ateliéri Skidmore, Owings & Merrill pripravoval návrh terajšej najvyššej budovy Burj Khalifa.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)