Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavské dvojičky nakreslil Španiel

21.11.2007, 22:10 | Peter Kremský | © 2007 News and Media Holding

Panorama City má mať aspoň 450 bytov, obchody, kancelárie i relax.

  • Tlačiť
  • 0

Polyfunkčné centrum Panorama City v centre Bratislavy naprojektuje svetoznámy architekt Ricardo Bofill. Komplex za 9 miliárd korún so 450 bytmi, hotelom, malým nákupným centrom, kúpeľami a kanceláriami majú dokončiť v roku 2011. Finančná skupina J&T začala práce na inžinierskych sieťach už v lete tohto roka. V stredu poklepali základný kameň, základy majú začať budovať na jar 2008.

panorama_city2_upr.jpg

Dvojica 135-metrových trojuholníkových obytných veží bude patriť k najvyšším budovám Bratislavy. Mala by ich prerásť iba výšková budova Twin City, ktorú na neďalekých Mlynských nivách plánuje postaviť konkurenčná HB Reavis Group. J&T Real Estate podľa jeho šéfa Petra Korbačku pracuje na zvýšení 37-podlažného Panorama City. Informácie TRENDreality.sk hovoria o tom, že by to malo byť o ďalších 5 poschodí. Jeho výška by potom mala narásť o zhruba dvadsať metrov, primerane by sa zvýšil aj počet bytov.

panorama_detail.jpg

Podľa najnovších informácií developera by štvorhviezdičkový hotel so 174 izbami mali umiestniť do nižšej ihlanovej budovy smerom k novému divadlu. Mrakodrapy majú stáť pri štvorprúdovej Landererovej ulici, od šiesteho poschodia ich naplnia byty. Vnútro nového bloku smerom k Tower 115 má vytvoriť námestie s parkom, reštauráciami a galériou. Plánuje sa tu aj 6,5-tisíc m2 kancelárií a 7 300 štvorcov obchodných priestorov.

panorama_denny_upr.jpg

Zóna medzi Mlynskými nivami a brehom Dunaja je časťou Bratislavy, ktorú v najbližších rokoch čaká intenzívny rozvoj. Plánuje sa tu viacero veľkých projektov, z ktorých sa už realizujú Eurovea a Twin City. Hneď vedľa Panorama City na pozemku TASR ministerstvo kultúry hodlá vybudovať mediálne centrum pre Slovenský rozhlas a Slovenskú televíziu, kde by malo vzniknúť 68-tisíc štvorcových metrov podlahovej plochy na odhadovaných minimálne 40 podlažiach.

panorama_letecky_zaber.jpg

Ricardo Bofill je predstaviteľom európskej architektonickej postmoderny. Svoje centrály si uňho dali navrhnúť firmy ako Christian Dior, Cartier, Axa, či J.P. Morgan. Je autorom Olympijskej dediny, letiska a katalánskeho národného divadla v Barcelone, stovky jeho projektov stoja od Japonska po USA. Jeho ateliér si získal rešpekt urbanistickými štúdiami pre Paríž, Luxemburg, Varšavu, Madrid, či Peking.

Vizualizácie - J&T

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)