Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavskú Hviezdu čaká premena

17.04.2008, 13:01 | Ľuboš Mistrík | © 2008 News and Media Holding

Namiesto kina v centre polyfunkcia, za projektom je silný medzinárodný holding.

  • Tlačiť
  • 0

Objekt kina na bratislavskom Námestí 1. mája sa začína búrať, na jeho mieste sa pripravuje výstavba kancelárií typu A, obchodov a bytov, vznikne aj jedna alebo viac premietacich sál. Za prestavbou stojí investičná skupina Scorpio Real Estate, súčasť medzinárodného holdingu BSG s izraelskými koreňmi.

Na pozemku s rozlohou 2 203 m2 začnú po odstránení bývalého kina stavať sedempodlažnú polyfunkčnú budovu. V nej má vzniknúť 18 luxusných bytov, podlahová plocha administratívy a obchodu sa líši podľa neskôr zvoleného variantu. Prvý hovorí o 6 203 štvorcoch pre kancelárie a takmer 2-tisíc m2 pre obchody a služby. Druhý presúva zhruba tisíc štvorcových metrov v prospech administratívy.

kino_hviezda1.jpg

Predaj objektu schválili mestskí poslanci ešte na jar minulého roku, cena Hviezdy bola 60 miliónov korún. Podmienkou pre investora bolo zachovať filmovú prevádzku na minimálne desať rokov, pre kinosálu je tak podľa dokumentov predložených štátnym orgánom vyhradených 442 m2. Objekt prinesie aj štvorpodlažné podzemné garáže s kapacitou 167 parkovacích miest.

"Momentálne začali demolačné práce," približuje aktuálny stav projektu Pavol Bobek, zástupca investora. S výstavbou sa má podľa neho začať koncom tohto roka, v zime 2010 by mal nový objekt privítať prvých návštevníkov a obyvateľov. Spoločnosť zatiaľ nemá stavebné povolenie ani územné rozhodnutie, vizualizácie sú len predbežné.

kino_hviezda3.jpg

Predpokladané náklady sa pohybujú vo výške okolo pol miliardy korún. Architektonické riešenie pripravuje kancelária Ľubomíra Závodného, ktorá sa podieľala aj na Tatra centre na Hodžovom námestí, nábytkovom dome Atrium v Petržalke, či projekte Condominium Renaissance na Dlhých dieloch.

Spoločnosť Scorpio je jedným z akcionárov českej Lighthouse Group, ďalšími sú Deutsche Bank, poľská GTC International a Alliance Holdings & Developments Ltd. Firma postavila rovnomenné veže Lighthouse na brehu Vltavy a ďalšie projekty, v súčasnosti buduje rozsiahlu niekoľko stobytovú štvrť Prague Marina v hlavnom meste ČR. Skupina plánuje do slovenského diania v budúcnosti zaangažovať všetkých akcionárov prostredníctvom ďalších projektov v Bratislave a Košiciach.

kino_hviezda5.jpg

Štvrť Prague Marina je jedným z projektov českej Lighthouse Group.

Kino Hviezda od roku 1992 prevádzkovala spoločnosť Bioscop, personálne prepojená s Lighthouse Bratislava City Towers, s.r.o. Tá je členom skupiny Scorpio Real Estate a Scorpio je prepojená s medzinárodným holdingom BSG Investments zaoberajúcim sa okrem developmentu aj kapitálovými trhmi, ťažbou surovín a spracovaním diamantov. Skupinu založil izraelský magnát Benny Steinmetz.

Vizualizácie – ateliér Ľ. Závodného a Lighthouse

Foto - Lighthouse

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)