Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Brhel sa už priznáva k projektu Discovery Residence, v realitách má ďalšie plány

25.03.2019, 05:01 | Martin Poláš | © 2019 News and Media Holding

Pripravovaný rezidenčný projekt Discovery Residence v bratislavskom Ružinove spustil druhú fázu predaja bytov. V súčasnosti má developer platné stavebné povolenie a pripravuje začiatok výstavby. K projektu sa už na rozdiel od minulosti otvorene hlási podnikateľská skupina okolo Jozefa Brhela.

  • Tlačiť
  • 3

Discovery Residence predstavili ešte v roku 2017 ako 22-podlažný vežiak na ulici Mlynské nivy vedľa administratívneho komplexu Apollo II v bratislavskom Ružinove.

V tejto podobe získal aj potrebné odobrenia úradov, koncom minulého roka tiež stavebné povolenie. Začiatkom marca developer informoval, že sa chystá na začiatok výstavby, presný termín ešte nešpecifikoval. 

Druhá fáza predaja

Spoločnosť Remac Properties zároveň v týchto dňoch spustila druhú vlnu predaja bytov, do ktorej išlo podľa zástupkyne projektu Michaely Kizekovej 53 jednotiek. Podľa webstránky ich je aktuálne voľných ešte 64.

Neprehliadnite

Celkovo sa bude v Discovery Residence nachádzať 137 bytov. V pôvodnom projekte sa hovorilo o 40 jednoizbových a 57 dvojizbových bytov, no momentálne sa spomínajú ako najmenšie len dvojizbové byty v počte 97, čo zodpovedá súčtu pôvodne jedno- a dvojizbových jednotiek.

Developer vysvetľuje, že v projekte urobil dispozičné zmeny. „V pôvodnom zámere sa uvažovalo v určitej miere s 1,5 izbovými bytmi. Zmenami pôdorysov sa nám podarilo dosiahnuť výmery bytov dostačujúce pre dvojizbové byty,“ uviedla M. Kizeková.

Komplex dopĺňa 34 trojizbových a šesť štvorizbových bytov. Ceny sa pri voľných jednotkách pohybujú 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 3