Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bude to rekordný realitný rok? Na Slovensku sa čakajú obchody za miliardu

21.01.2020, 08:50 | vp | © 2020 News and Media Holding

Slovensko sa pre investorov do nehnuteľností radí medzi čoraz perspektívnejšie európske krajiny. Objem investícií do realitného trhu sa má priblížiť jednej miliarde eur. Pomáha tomu najmä vysoká výnosnosť realitných projektov v porovnaní s trhmi bohatších krajín Európskej únie. Realitno-poradenská spoločnosť CBRE očakáva viaceré nové investície do tuzemských nehnuteľností.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy

CBRE

Podľa prieskumu Market Outlook 2020, ktorý realizovala CBRE, je pre Európu najväčším obchodným rizikom napätie, ktoré vládne medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, pričom akákoľvek eskalácia tohto konfliktu by podľa analytikov s najväčšou pravdepodobnosťou poviedla k poklesu dopytu po európskom exporte.

To by spolu so spomalením globálneho obchodu, ktorý v posledných mesiacoch zaznamenávajú firmy po celom svete, znamenalo veľkú prekážku pre plynulosť obchodov aj v realitnom segmente.

Viac investícií do rezidenčného segmentu

Poradenská spoločnosť napriek tomu predpokladá, že úrokové sadzby a miera inflácie zostanú na nízkej úrovni pod cieľovou hranicou.

Trh práce bude aj napriek spomaľovaniu ekonomiky silný a urýchlenie nárastu miezd vo viacerých krajinách bude aj naďalej podporovať dopyt európskych spotrebiteľov.

Neprehliadnite

Analytici zároveň očakávajú, že obchodné napätie a neistota súvisiaca s brexitom bude pretrvávať aj v roku 2020, čo bude mať vplyv aj na rast HDP v eurozóne. Predpokladá sa, že v najbližších dvoch rokoch ostane na úrovni jedného percenta ročne.

Slovensko sa podľa poradenskej spoločnosti v najbližších rokoch zvezie na vlne prílevu nového zahraničného kapitálu, ktorý mieri do regiónu strednej Európy.

„Keďže 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy CBRE