Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Budova AB Kozmetiky má nového majiteľa, objavil sa za ňou kontroverzný podnikateľ

10.12.2019, 20:10 | © 2019 News and Media Holding

Bili sa o ňu mafiáni. Dnes sa opäť ocitá v rukách kontroverzného podnikateľa. Na Račianskej ulici pri zastávke Malé Krasňany stojí stará kancelárska budova bývalej AB Kozmetiky. Už takmer rok ju rekonštruujú robotníci. Napriek tomu, že sa zdalo, že jej osud je jasný, opäť sa zamotáva.

  • Tlačiť
  • 0

Na rohu Račianskej ulice a Nového záhonu prebieha rekonštrukcie budovy bývalej AB Kozemtiky. Tá je v okolí charakteristická výškou aj emblémom Hondy, ktorý signalizoval neďaleký servis tejto značky. 

Rokmi sa zdalo, že sa na opustenú budovu zabudlo. Nebolo to tak, za posledné tri dekády bola predmetom privatizácie, konkurzu aj boja mafiánov. Dnes sa opäť dostáva do pozornosti, už takmer rok v administratívnej budove prebieha rekonštrukcia. 

Kancelárie versus ubytovňa

List vlastníctva administratívnej budovy donedávna držala v rukách firma Apollis residence. Tá stála aj za rezidenciou Apollis na Prievozskej ulici. Vo svojom portfóliu si tento rezidenčný projekt uvádza developerská firma Macho Consulting.

Tá pred dvoma rokmi postavila spomínanú bratislavskú bytovku, okrem toho developovala v hlavnom meste projekty ako Modrá guľa či Vily Slavín. Aktuálne robí na druhej fáze ružinovského rezidenčného komplexu Galvaniho dvory.

Neprehliadnite

Macho Consulting bol pôvodne zapojený aj do rekonštrukcie výškovej budovy AB Kozmetiky, k projektu vybavoval všetky povolenia a pripravil 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy AB Kozemtika, Macho consulting, rekonštrukcia

Diskusia (0 reakcií)