Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bytovka na konci Rače nevyrastie, je na predaj

05.12.2014, 11:00 | Ľuboš Mistrík | © 2014 News and Media Holding

V bratislavskej Rači sa už niekoľko rokov pripravuje menšia novostavba. Investor však po prípravách ponúka projekt aj s pozemkom na predaj a nemá záujem ho realizovať vo vlastnej réžii. Ide o parcely na Dopravnej ulici neďaleko železničnej stanice Bratislava – Východ.

  • Tlačiť
  • 2

Podľa pôvodného zámeru mala na pozemku s výmerou 2 700 m2 medzi ubytovňami a ďalšími bytovými domami vyrásť päťpodlažná budova s celkovým počtom 62 bytov. K tomu sa pridáva 50 parkovacích miest v jednom podzemnom podlaží a 20 vonkajších státí. Predpokladané náklady na výstavbu dosahovali 5 miliónov eur.

Projekt, za ktorým stojí investorská spoločnosť Viscon, s.r.o., je však na predaj, podľa informácií TREND Reality za približne 600-tisíc eur bez DPH. Vlastníkom pozemku je firma Jadalu, s.r.o., za ktorou stojí aj Valentín Mikuš, bývalý poslanec bratislavského zastupiteľstva.

V súčasnej podobe sa novostavba podľa informácií TREND Reality realizovať nebude a budúca podoba závisí na rozhodnutí prípadného budúceho vlastníka.

Dopravná ulica je súčasťou račianskeho územia Rendez, v rámci ktorého sa plánovalo viacero menších novostavieb najmä lacnejších bytov s menšími výmerami. Jedným z najväčších plánov bol projekt Gruntu, ktorý medzi prvými hovoril o novom dostupnom bývaní. Zatiaľ však s výstavbou celkovo viac než piatich stoviek bytov nezačal.

V okolí ale medzičasom vzniklo alebo vyrastá viacero menších projektov, ako je Východná alej s rodinnými domami a niekoľkými bytmi, prípadne novostavba Paseky. Medzi zatiaľ nerealizované veľké plány patrí 4Ville Rača z dielne mládežníckej organizácie Intenda. Tento projekt ale brzdia spory a trestné oznámenia.

  • Tlačiť
  • 2