Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Česko predbehlo Poľsko, predalo sa aj pražské centrum Palladium

12.05.2015 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Za prvé tri mesiace tohto roka developeri a realitné fondy podpísali v strednej a východnej Európe transakcie za 1,44 miliardy eur. Rekordérom bol náš severozápadný sused, až potom nasledovaný tradičnou jednotkou podobných rebríčkov – Poľskom. Slovensko zatiaľ zaostáva.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Česká republika zaznamenala transakcie za 731 miliónov eur, Poľsko za 458 miliónov a tretie v poradí je Rumunsko s transakciami za 140 miliónov eur,“ informuje poradenská spoločnosť JLL. Lídrovi regiónu dominovali najmä obchody v sektore nákupných centier.

Nového majiteľa získalo po dlhých rokovaniach pražské stredisko Palladium umiestnené v historickom centre. Šlo o historicky najdrahší obchod v krajine, výška transakcie dosiahla 570 miliónov eur. Projekt ponúkajúci 41-tisíc m2 obchodov a 18-tisíc m2 kancelárií kúpila nemecká spoločnosť Union Investment od svojho krajana – fondu Hannover Leasing.

Okrem toho sa predalo 72 regionálnych obchodov Atrium, ktoré získala spoločnosť Peakside, ale aj projekt Campus Square v Brne. Podľa vyjadrenia českých zástupcov poradenskej spoločnosti CBRE pre Idnes.cz možno v tomto roku očakávať niekoľko ďalších veľkých transakcií. Ak sa všetky rozpracované obchody dotiahnu do konca, tohtoročné investície môžu vlaňajšok prekonať až trojnásobne.

Jednou z najväčších transakcií v strednej a východnej Európe bola aj zmena majiteľa 467-tisíc m2 priemyselných plôch a ďalších 165 hektárov investičných pozemkov v Rumunsku a Poľsku. Od rakúskej spoločnosti CA Immobilien ich kúpil logistický developer P3.

Hoci Slovensko vlani najmä vďaka dvom realitným transakciám zaznamenalo takmer rekordný rok, prvé tri mesiace zatiaľ naň nenadviazali. Neprebehol žiadny väčší obchod. Rudolf Nemec, Analytik investičného oddelenia JLL, ale informuje, že „vyhliadky sú pozitívne a prebiehajúce rokovania medzi súčasnými vlastníkmi a investormi sú v pokročilom štádiu pri viacerých projektoch.“

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy realitné investície

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV

PREDAJ - Záhorské sady, od 806 m2, BA IV HERRYS predáva pozemky v najexkluzívnejšej časti Záhorskej Bystrice s výmerami od 806 m2 a 181 350 €. Pre viac informácií volajte na tel. číslo 0948 217 888.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 79 568 EUR

Moderné alebo klasické domy Dedinka

Moderné alebo klasické domy Dedinka Vyberte si moderný alebo klasický 4-izbový bungalov v lokalite s vlastným jazerom a lesoparkom. Ceny domov už od 157 tis. EUR.

Nové byty v Podunajských Biskupiciach

Nové byty v Podunajských Biskupiciach 1 až 4 izbové byty v dobrej cene na Kazanskej ulici, v bratislavskej Vrakuni

VILADOMY MARIANKA

VILADOMY MARIANKA 4-izbové byty vo viladome s vlastnou záhradou, terasou a dvomi parkovacími miestami v cene bytu. Nepremeškajte predpredajovú zľavu 5000 EUR z cenníkovej ceny!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€

Prenájom 2-izbového mezonetu v Eurovea 850€ Smart Brokers vám ponúka na prenájom pekný 2-izbový mezonet s výľadom na Dunaj. Cena za energie a služby je 200€. Možnosť prenájmu aj parkovacieho miesta.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát