Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Česko predbehlo Poľsko, predalo sa aj pražské centrum Palladium

12.05.2015, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2015 News and Media Holding

Za prvé tri mesiace tohto roka developeri a realitné fondy podpísali v strednej a východnej Európe transakcie za 1,44 miliardy eur. Rekordérom bol náš severozápadný sused, až potom nasledovaný tradičnou jednotkou podobných rebríčkov – Poľskom. Slovensko zatiaľ zaostáva.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

„Česká republika zaznamenala transakcie za 731 miliónov eur, Poľsko za 458 miliónov a tretie v poradí je Rumunsko s transakciami za 140 miliónov eur,“ informuje poradenská spoločnosť JLL. Lídrovi regiónu dominovali najmä obchody v sektore nákupných centier.

Nového majiteľa získalo po dlhých rokovaniach pražské stredisko Palladium umiestnené v historickom centre. Šlo o historicky najdrahší obchod v krajine, výška transakcie dosiahla 570 miliónov eur. Projekt ponúkajúci 41-tisíc m2 obchodov a 18-tisíc m2 kancelárií kúpila nemecká spoločnosť Union Investment od svojho krajana – fondu Hannover Leasing.

Okrem toho sa predalo 72 regionálnych obchodov Atrium, ktoré získala spoločnosť Peakside, ale aj projekt Campus Square v Brne. Podľa vyjadrenia českých zástupcov poradenskej spoločnosti CBRE pre Idnes.cz možno v tomto roku očakávať niekoľko ďalších veľkých transakcií. Ak sa všetky rozpracované obchody dotiahnu do konca, tohtoročné investície môžu vlaňajšok prekonať až trojnásobne.

Jednou z najväčších transakcií v strednej a východnej Európe bola aj zmena majiteľa 467-tisíc m2 priemyselných plôch a ďalších 165 hektárov investičných pozemkov v Rumunsku a Poľsku. Od rakúskej spoločnosti CA Immobilien ich kúpil logistický developer P3.

Hoci Slovensko vlani najmä vďaka dvom realitným transakciám zaznamenalo takmer rekordný rok, prvé tri mesiace zatiaľ naň nenadviazali. Neprebehol žiadny väčší obchod. Rudolf Nemec, Analytik investičného oddelenia JLL, ale informuje, že „vyhliadky sú pozitívne a prebiehajúce rokovania medzi súčasnými vlastníkmi a investormi sú v pokročilom štádiu pri viacerých projektoch.“

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy realitné investície

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves

Byty Bystrická - Devínska Nová Ves Štartovacie byty alebo vynikajúca investičná príležitosť. Byty Bystrická v Devínskej Novej Vsi od 85 758 EUR so štandardom v cene. Pozrite si ponuku bytov.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát