Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer Avionov chce otvoriť 13 centier

23.12.2013, 14:00 | Ľuboš Mistrík | © 2013 News and Media Holding

Do roku 2018 sa má sústrediť na Áziu, hľadá aj vhodné miesta na Slovensku

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Avion

Spoločnosť Inter Ikea Centre Group (IICG), ktorej na Slovensku patrí bratislavský Avion, chce expandovať. Do roku 2018 plánuje po celom svete otvoriť trinásť nových centier, okrem toho sa zameria aj na kúpu existujúcich.

Sústrediť sa bude na nové nákupné destinácie v Európe a Ázií. „Cieľom skupiny je byť vďaka expanzii jedným z najväčších hráčov na trhu v oblasti developmentu a riadenia nákupných centier,“ hovorí David Nekovář, riaditeľ pre expanziu a akvizície IICG v Česku a na Slovensku.

Budúci rok pribudne päť nových centier v Číne, Poľsku a Nemecku. Len v Číne sú na najbližšie dva roky plánované tri projekty s hrubou prenajímateľnou plochou 150- až 207-tisíc štvorcových metrov. Všetky ostatné aktuálne plánované komplexy majú menej než stotisíc.

Okrem toho hľadá firma aj vhodné lokality na výstavbu nových projektov v Česku a na Slovensku. Niekoľko rokov sa hovorí o Košiciach, konkrétne pozemky však stále nie sú známe. Brzdou sú podľa informácií TRENDreality.sk pochybnosti o kúpyschopnosti, silná konkurencia i spory o umiestnenie.

Beijing Shopping MallZdroj: IICG

„Chceme v každom regióne uspokojiť potreby našich nájomcov, návštevníkov a miestnych komunít,“ informuje D. Nekovář. Na jeseň tohto roku sa vyjadril, že zdroje na kúpu centier má firma pripravené, chýba však kvalitná ponuka.

IICG spravuje majetok v hodnote 2,3 miliardy eur a pôsobí v desiatich krajinách. Dokopy mu patrí 30 nákupných centier s viac než 1,1 miliónom m2 nákupnej plochy. Projekty IICG ročne navštívi vyše 100 miliónov ľudí. Bratislavský Avion patrí taktiež medzi najnavštevovanejšie slovenské centrá.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Avion

Diskusia (0 reakcií)