Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer Orco má nového akcionára

24.08.2011, 07:00 | Martin Rojko | © 2011 News and Media Holding

Realitný fond Morgan Stanley získa 19-percentný podiel stredoeurópskeho developera

  • Tlačiť
  • 0

Finančný žralok z Wall Street, spoločnosť Morgan Stanley, sa prostredníctvom svojho realitného fondu Morgan Stanley Real Estate Investing (MSREI) stane najväčším držiteľom akcií developersko-investičnej spoločnosti Orco Property Group. Po schválení oboma stranami a úpise akcií bude držať zhruba 18,7 % podiel.

Orco vydá tri milióny akcií, ktorými MSREI zaplatí podiely v Orco Germany a Endurance Real Estate Fund. Orco tak navýši svoje podiely v Orco Germany na 87 %, v rezidenčnom fonde na 15 % a v kancelárskom fonde na 27 %.

„Orco Property Group dal dnes do pohybu stratégiu posilnenia kontroly nad portfóliom Orco Germany, zamerané na berlínske investičné nehnuteľnosti. Je to súčasťou stratégie koncentrovať sa na kľúčový biznis v Berlíne, Prahe, Varšave a Budapešti s cieľom zjednodušiť štruktúru skupiny. Ďalším krokom sú zamýšľané predaje aktív v Rusku,“ komentuje transakciu šéf skupiny Jean-Francois Ott.

  • Tlačiť
  • 0

Súvisiace články

Orco chce zľavami stimulovať dopyt

Skupina dnes prezentovala luxusný City Gate, hovorila aj o zlacňovaní v Česku (opravené) 5

Orco predalo City Gate dodávateľovi

Orco zmiernilo stratu

Orco sa Dunaja nechce vzdať

Rekordná sekera - 3,3 miliardy dolárov

Diskusia (0 reakcií)