Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer pritvrdzuje, na starostu Ružinova podal trestné oznámenie

21.11.2019, 16:25 | Vladimíra Púpavová | © 2019 News and Media Holding

Developer Cresco Ružinov podal trestné oznámenie na starostu Ružinova Martina Chrena. Tvrdí, že tak robí pre podozrenia zo spáchania trestného činu zneužívania právomocí verejného činiteľa a ohovárania. Starosta hovorí, že sa nenechá zastrašiť „kočnerovskými“ praktikami.

  • Tlačiť
  • 2

Trestné oznámenie na starostu Ružinova podal developer vo štvrtok na Okresnú prokuratúru Bratislava II, uviedol konateľ spoločnosti Cresco Ružinov Martin Šechny. „Nenecháme sa týmito praktikami zastrašiť,“ povedal na margo postupu mestskej časti a jej stavebného úradu.

Developer podľa svojich slov investoval do projektu Prima Park II „väčšiu finančnú čiastku“, pričom na vydanie územného rozhodnutia čaká od roku 2017.

Chýba povolenie na výrub

Konflikt medzi developerom Cresco Ružinov (okrem častí názvu nemá nič spoločné s ďalším bratislavským developerom Cresco Real Estate, pozn. TREND Reality) a mestskou časťou sa už dlhšie stupňuje. Týka sa oboch častí rezidenčného projektu Prima Park – prvej, kde obyvatelia bývajú naďalej bez platného kolaudačného rozhodnutia, a druhej, ktorú developer nemôže začať stavať pre chýbajúce povolenia. 

Neprehliadnite

V trestnom oznámení developer píše v ôsmich bodoch, v čom vidí pochybenie starostu M. Chrena ako štatutára stavebného úradu. 

Pri Prima Parku II označil ešte začiatkom roka okresný prokurátor konanie ružinovského stavebného úradu za nezákonné, pretože neboli dodržané zákonné lehoty. 

Ružinov od developera žiadal, aby predložil 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 2

Tagy Cresco Ružinov, Martin Chren, Prima park, Ružinov