Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Developer sa vzdal pozemku, bude parkovisko

28.05.2012, 09:40 | Ľuboš Mistrík | © 2012 News and Media Holding

Z pozemku v Ružinove po štyroch rokoch zmizli zábrany, bude sa zamieňať

  • Tlačiť
  • 1

V zóne náročného parkovania v bratislavskom Ružinove po štyroch rokoch sporov pribudla viac než stovka parkovacích miest. Súkromný pozemok na Palkovičovej ulici pozdĺž Záhradníckej bol uzatvorený betónovými zátarasami a parkovanie sprístupnil majiteľ len za špeciálnych podmienok. Dnes už je parkovisko otvorené pre všetkých.

Po dohode medzi starostom Dušanom Pekárom, zástupcom majiteľov bytov Jozefom Matúškom a majiteľom pozemku tak pribudlo 107 státí. Pozemok predala mestská časť v roku 2006, aktuálny vlastník ho získal o tri roky na to.

Pozemok dovtedy využívaný ako parkovisko napokon uzavrel zátarasami, nakoľko chcel na ňom postaviť bytovku s parkovacím domom. Približne stovka bytov a vyše 300 parkovacích miest mali vyrásť už dávno. Proti povoleniam a samotnej výstavbe sa však ohradili miestni obyvatelia.

Developerská spoločnosť Danicon Holding spor skúsila riešiť tak, že parkovisko ohradila a dočasné parkovanie povolila za vtedajších 83 eur s tým, že záujemca podpísal papier, v ktorom súhlasí s budúcou výstavbou. Na veľkom pozemku napokon za takýchto podmienok parkovali dve, tri autá.

toto malo pôvodne vyrásť na pozemku, developer napokon ustúpil

Majiteľ pozemku na jeho sprístupnenie kývol s tým, že získa parcelu oproti, vedľa trhoviska Miletičova, kde je v súčasnosti platené parkovisko. „Zámerom našej spoločnosti je vybudovať tu polyfunkčný objekt v súlade s platným územným plánom a zároveň zabezpečiť dostatočnú kapacitu parkovania pre divadlo tanca a tanečnú školu Elledance prevádzkované jednou z našich spoločností,“ hovorí Dušan Levák z firmy Zelenka, a.s.

Danicon Holding zastrešuje najmä spoločnosti pôsobiace v stavebníctve. Do portfólia skupiny patrí okrem iného Stavia, a.s., Tubau, a.s., Ferrobanka, a.s., či bývalý štátny podnik Doprastav Export.

Vizualizácia - Danicon Holding

  • Tlačiť
  • 1