Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Developeri hovoria tri štvrtiny pravdy

07.10.2011, 08:45 | Peter Kremský | © 2011 News and Media Holding

Na tú zvyšnú štvrtinu aj tak prídeme, stojí to však zdržanie, hovorí hlavná architektka Bratislavy

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Ak majú odborníci problém s niektorým realitným projektom, ak sa im nepáči, ich hlas má mať prednosť pred hlasom politikov. V minulom volebnom období to v Bratislave tak nebolo. Na diskusnom podujatí o prioritách Bratislavy, ktoré včera usporiadal internetový portál stavebne-forum.sk  to povedal primátor Milan Ftáčnik.

„Ak sa preferuje politické rozhodovanie, ak je kritériom, že sa niekomu zavďačíme, potom hlas hlavného architekta chýba,“ komentuje obdobie bývalého primátora Andreja Ďurkovského jeho nástupca.

„Architekt Štefan Šlachta mal tiež právomoci ako terajšia hlavná architektka Ingrid Konrad, to nebol problém,“ odpovedá M. Ftáčnik na otázku, či sa právomoci jej úradu zvýšili, ako sľuboval vo volebnej kampani. „Záleží však na snahe o kolektívne rozhodovanie, hoci politická zodpovednosť za rozhodnutie vždy ostane na primátorovi.“

I. Konrad sa posťažovala, že investori za ňou prichádzajú často s „troma štvrtinami pravdy“ o svojich projektoch. „Ja na tú chýbajúcu menej priaznivú štvrtinu vždy prídem, stojí to však ďalšie stretnutia a časové zdržanie,“ vysvetľuje. „Aj keď na to nie ste zvyknutí, príďte s celou pravdou, ľahšie sa pohneme dopredu.“

Hlavná architektka prezrádza, že sa usiluje zmeniť metodiku územného plánu, aby bol jednoduchší a flexibilný. Mal by však jasne stanoviť výšku, hustotu a typ zástavby. Aj podľa súčasného stavebného zákona by to malo byť možné, Bratislava preto pripraví nový územný plán, ktorý bude spĺňať požiadavky transparentnosti.

Tá je jednou z priorít nového vedenia hlavného mesta a I. Konrad by k nej rada prispela tak, že sa projekty, prerokúvané na magistráte budú verejne prezentovať. Slúžiť by na to mali priestory radnice na Uršulínskej ulici, ktoré sa magistrát chystá zrekonštruovať a vystavovať v nich pripravované projekty pre verejnosť.

Architekt Peter Gero, ktorý sa stal poradcom primátora pre územný rozvoj zdôrazňuje, že dôležité je aj vypracovať plán rozvoja mesta do roku 2020 alebo 2025. V Bratislave treba aj posilniť funkciu centra, ktoré sa rozpadá.

Ostala z neho iba historická časť, zvyšok centra okolo nej je často nefunkčný a treba jeho budúcnosť riešiť, hovorí P. Gero na diskusnom podujatí portálu stavebne-forum.sk o prioritách Bratislavy.

Ilustračné foto - Peter Kremský

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 2

Tagy územný plán

Súvisiace články

Ako stavať ľahšie

Ako stavať ľahšie

Developeri a urbanisti žiadajú, aby novela stavebného zákona nebojovala iba proti čiernym stavbám 1

Koľko stojí korupcia

Poplatky namiesto úplatkov

Korupcia v developmente predražuje byty

Investori idú po hoteloch v strednej Európe

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt Nový Ružinov 3. fáza

Projekt Nový Ružinov 3. fáza HERRYS exkluzívne ponúka na predaj nadštandardne vybavené byty a apartmány v 3. fáze úspešného projektu Nový Ružinov. Kuchynská linka so spotrebičmi v cene.

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE

POSLEDNÉ BYTY ZA ZVÝHODNENÉ CENY! -KRAMÁRE Moderná novostavba na Kramároch. Výborná príležitosť na bývanie v luktatívnej lokalite. Všetky informácie o projekte Vám poskytneme v našej RK.

TRNAVSKÁ RESIDENCE

TRNAVSKÁ RESIDENCE Trnavská Residence je TOP ponukou ako investícia alebo ako štartovacie byty. K dispozícií budú 1-2 izb. byty. Bližšie informácie Vám poskytnú naši predajcovia

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Predaj a prenájom nebytových priestorov.

Predaj a prenájom nebytových priestorov. Ponúkame na predaj a prenájom nebytové/obchodné priestory v historickom centre Bratislavy – Michalská 18, Staré mesto - Pešia zóna pod Michalskou bránou.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese.

Bývajte pri Bojnickom Zámku na top adrese. Na predaj vynikajúco riešený, štýlový 4izb. byt s terasou. Situovaný na prestížnej adrese, Pribinova ulica, v projekte KONDOMÍNIUM v Bojniciach.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát