Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Dodávateľ Remetovej Dúhy sa nevzdáva, pripravuje odvolanie

19.04.2017, 11:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Návrh na konkurz stavebnej spoločnosti Dúha súd zrušil, jeho predkladateľ sa však nevzdáva. Žilinská spoločnosť A.G.P., ktorá celý proces iniciovala, sa totiž plánuje voči rozhodnutiu odvolať.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy

Dúha, konkurz

Celá kauza prenikla na verejnosť pred mesiacom. Bratislavský súd začal na návrh žilinskej spoločnosti A.G.P. konkurzné konanie firmy Dúha. Kým prvá strana argumentovala tým, že im stavebník nezaplatil za vykonané práce, šéf Dúhy Miroslav Remeta poukazoval na to, že Žilinčania neplnili podmienky dodávateľskej zmluvy a meškali s prácami.

Miliónová pohľadávka

„Finančný objem našich dodávok a prác predstavoval sumu zhruba 4,6 milióna eur. Z toho okolo 3,5 milióna eur sa počas realizácie postupne uhradilo. Ako to už v slovenskom stavebníctve bežne chodí, problémy s platením faktúr sa začali na konci realizácie diela, a to z rôznych vymyslených dôvodov,“ vysvetľoval konateľ A.G.P. Erik Ryban. 

M. Remeta s týmto tvrdením nesúhlasil. „Keďže ani po opakovaných výzvach nedošlo k náprave, bola naša spoločnosť v zmysle požiadaviek investora nútená dodatočne zabezpečiť alternatívnych subdodávateľov. Vykonané práce sme im zaplatili a s ich kapacitami dielo dokončili. Napriek tomu spoločnosť A.G.P. požaduje úhrady aj za takéto práce, ktoré nevykonala, alebo za práce, ktoré už firma Dúha uhradila,“ vysvetľovalo vedenie Dúhy.

Neprehliadnite

Súd dal v tomto smere za pravdu stavebníkovi, návrh na vyhlásenie konkurzu v celom rozsahu zamietol, keď spochybnil existenciu pohľadávok uvedených veriteľom. „Súd tiež skonštatoval, že rozdelením a postúpením pohľadávky na dvoch ďalších veriteľov došlo k porušeniu zmluvy o dielo. Existuje aj dôvodná pochybnosť o termíne tohto postúpenia a platnosti rozdelenia tejto pohľadávky,“ naznačil M. Remeta.

Pripravujú odvolanie

A.G.P. sa plánuje voči rozhodnutiu súdu odvolať. „A.G.P., s.r.o. je pripravené podať odvolanie, nakoľko vo veci disponujeme dostatočným rozsahom dôkazov, ktoré neboli v rámci tohto konania nie našou vinou vykonané. Zároveň podotýkame, že vo veci bolo rozhodnuté až neštandardne rýchlo, priam expresne, bez vyjadrenia našej spoločnosti ako navrhovateľa a vo veci nerozhodoval zákonný sudca. Podobných právnych nedostatkov evidujeme vo veci viac,“ konštatuje E. Ryban.

Rozhodnutie súdu nechce žilinská firma komentovať. „V tomto štádiu sa nebudeme vyjadrovať k obsahu predmetného rozhodnutia, ktoré bude po jeho riadnom doručení preskúmané a zabezpečené podanie riadneho opravného prostriedku. Na tomto základe je vo veci najdôležitejšie, že publikované rozhodnutie je neprávoplatné a všetky účinky začatia konkurzného konania naďalej trvajú,“ uzatvára E. Ryban.

Podľa zákona však účinky začatia konkurzného konania zanikajú zverejnením uznesenia, ktorým sa konkurzné konanie konči v Obchodnom vestníku. Stalo sa tak 18. apríla. 

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Dúha, konkurz

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Bývanie pre váš každodenný úsmev

Bývanie pre váš každodenný úsmev HERRYS exkluzívne ponúka na predaj byty v projekte NOBELOVA. Dostupné bývanie pre každého. V ponuke 1i až 4i byty v poslednej etape projektu za výborné ceny.

Nobelova - obchodné priestory

Nobelova - obchodné priestory HERRYS ponúka na predaj obchodné priestory v projekte Nobelova. Rozbehnite svoje podnikanie na skvelom mieste - ceny od 43 236 EUR bez DPH.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy

Moderné bývanie neďaleko Bratislavy • Ružová ulica - Senec • 3-izbový byt s vlastným kúrením • podlahová plocha bytu 64 m2 + terasa 10 m2 • tichá novovybudovaná lokalita

Pridať inzerát