Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dunajská Streda dostane modernú stanicu

04.03.2013, 13:00 | ds | © 2013 News and Media Holding

Miestna SAD-ka zbúra súčasnú stanicu a na jej mieste do októbra postaví novú

  • Tlačiť
  • 4

V Dunajskej Strede nahradí súčasnú zastaranú autobusovú stanicu úplne nová bezbariérová stanica na rovnakom mieste. Regionálny prepravca SAD DS začne s búraním v polovici mája a novú stanicu by mal pre cestujúcich otvoriť do konca októbra.

Nová staničná budova bude na rozdiel od súčasnej jednopodlažná a bezbariérová. Jednoduchá presklená stavba bude aj menšia, vďaka čomu vznikne priestor pre nové parkovisko pre 41 áut, stojany pre bicykle aj sklad na ich dlhodobejšie odloženie.

Okrem toho pribudne nové kryté nástupisko s ôsmimi stojiskami autobusov. Bezpečnejšie majú byť aj upravené prístupové cesty pre autobusy. Stanica bude vybavená informačnými panelmi a strážená bezpečnostnými kamerami.

Vjazd na nové parkovisko bude zo Železničnej ulice, ktorú investor rozšíri o odbočovacie pruhy. Na stanici bude aj viac zelene a má byť lepšie prepojená so železničnou stanicou.

Aj počas prestavby bude stanica v prevádzke, nástupištia budú na mieste súčasných odstavných parkovacích plôch autobusov.

Prestavba stanice mala pôvodne začať už v marci. Podľa Michala Humeníka, predsedu predstavenstva SAD DS, však na jej realizáciu podľa stavebných firiem stačí štyri a pol mesiaca. Výberové konanie na zhotoviteľa sa skončí 8. marca. Vtedy budú známe aj celkové náklady. Prepravca financuje prestavbu stanice z úveru.

SAD DS pôsobí najmä v okresoch Dunajská Streda a Galanta. Denne vypraví 1 300 spojov a ročne prepraví 10,5 milióna ľudí.

Vizualizácie - Adif DS

  • Tlačiť
  • 4

Tagy Autobusová stanica