Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Finančníci si splnili alpský sen. Biznis sa môže začať

Občas to pripomínalo veľkohubé vyhlásenia, občas teatrálne vypúšťanie balónikov do médií.

21.06.2019, 05:01 | Tomáš Vašuta | © 2019 News and Media Holding

  • Tlačiť
  • 12

Proklamované nákupy turistického holdingu Tatry mountain resorts (TMR) v Rakúsku neraz vzbudzovali pochybnosti. Najmä keď najväčší akcionár pravidelne opakoval, že skupina chce kúpiť lyžiarske stredisko v Alpách. A žiaden obchod neprichádzal. Finančníkom to nakoniec vyšlo až pred tohtoročným letom.

Bez logiky

Ale vráťme sa o pár rokov dozadu. Ohlasovanie nákupov je v biznise kontraproduktívne a neraz môže ohroziť rokovania i úspešnosť celého obchodu. Igor Rattaj ako najväčší akcionár TMR sa v tomto smere správal ako neriadená strela. „Áno, Kitzbühel je v hre, ale pozeráme sa aj na ďalšie strediská. Nie je to ľahké, v Rakúsku všetky areály vlastnia kraje, musíte sa dohovoriť s radom ľudí a inštitúcií, mestami, bankami. Treba urobiť politicko-ekonomický predvoj,“ povedal napríklad v máji 2015 pre MF Dnes.

Neprehliadnite

Vo februári 2017 na sociálnej sieti zverejnil svoju fotku, na ktorej pózoval v čapici s logom TMR a menom strediska Nassfeld. „Sme jedným z viacerých záujemcov. S partnermi hovoríme o možnosti rozvoja strediska Nassfeld z talianskej strany, kde treba vybudovať chýbajúcu lyžiarsku infraštruktúru. Oni hľadajú investora, my sme pripravení vstúpiť do projektu,“ vyhlásil v máji 2017 pre HN televíziu.

Hoci ide o alpské strediská, určite sa nezaraďujú medzi veľké 

Zdanlivo nelogické výstupy sa dali dešifrovať hocijako. Buď boli

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 12

Rubrika Podnikanie

Tagy akvizícia, TMR