Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Firmy predpokladajú rozširovanie kancelárií

24.01.2008, 12:04 | Martin Rojko | © 2008 News and Media Holding

Skanska: Tretina spoločností bude potrebovať nové kancelárie.

  • Tlačiť
  • 0

Približne tretina spoločností nachádzajúcich sa v strednej Európe bude potrebovať viac administratívnych priestorov v nadchádzajúcom období. Vyplýva to z prieskumu firmy Skanska v Poľsku, Maďarsku a Českej republike. Švédska stavebná a developerská spoločnosť sa pýtala 600 firiem s aspoň 50 zamestnancami, ktoré si prenajímajú najmenej 500 m2 kancelárií.

Z prieskumu, ktorý sa uskutočnil v októbri a novembri 2007 vyplýva, že len 7% respondentov predpokladá zmenšené nároky na priestor v nasledujúcom roku. V Českej republike 41% opýtaných firiem počíta s nárastom zamestnancov v administratívnych priestoroch, ktoré prenajímajú.

kanc.jpg

Pokles priestorových nárokov predpokladá len 6% z nich. Medzi najdôležitejšie faktory pri rozhodovaní o nájme nových priestorov respondenti v Českej republike zaraďovali náklady na energie, príjemné a kvalitné pracovné prostredie a parkovacie miesta pri budove.

České firmy hodnotili trh, na ktorom pôsobia veľmi pozitívne. Takmer 90% z nich vníma ich odvetvie ako expandujúce. V Poľsku bolo číslo ešte väčšie (94%), v Maďarsku bolo pozitívne naladených len 59%. Pri zvažovaní pozície firmy v rámci odvetvia alebo druhu aktivity viac ako polovica respondentov (57%) z ČR uviedla, že ich spoločnosť sa vyvíja lepšie ako priemer odvetvia. Približne tretina firiem je presvedčených, že ich stupeň rozvoja zodpovedá priemernej úrovni odvetvia.

Ilustračné foto - Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)