Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Galanovci sa pustili do totálnej likvidácie pred ďalším kolom dražby

29.11.2017, 14:45 | Samuel Chrťan

Veľký obchodný dom s nábytkom pri bratislavskom letisku zatvorili v marci minulého roka a následne sa dostal do dražby. Pezinská nábytkárska firma Galanovcov skončila po štvrťstoročí podnikania, keď jej exekútori zablokovali účty. Doteraz však disponuje množstvom tovaru, ktorého sa potrebuje zbaviť.

  • Tlačiť
  • 3

Budova obchodného domu ide začiatkom decembra do opakovanej dražby. Preto sa všetok zostatkový tovar predáva na portáli onlineaukcie.sk za ceny znížené aj o 80 až 90 percent.

Navyše, produktov je presne 261 a všetky postupne vydražia počas troch dní. Preto je pravdepodobné, že konkurencia o jednotlivé produkty cenu príliš nevytlačí.

Vyvolávacia cena sedacích súprav sa najčastejšie pohybuje okolo 200 až 250 eur. Obhliadky sa začali v stredu a potrvajú až do piatka. Do jednotlivých aukcií sa treba zapojiť najneskôr deň pred ich konaním.

Neprehliadnite

Pezinská nábytkárska rodina Galanovcov pritom len pred niekoľkými rokmi predávala ročne nábytok za takmer desať miliónov eur. V biznise však po štvrťstoročí musela skončiť po tom, ako jej exekútori zablokovali účty pre spornú pohľadávku Sociálnej poisťovne.

„Biznis zatvárame, lebo už nemám energiu bojovať ďalej. Zo strany štátnej poisťovne opakovane došlo k ataku, ktorý sa už nedá ustáť aj keby sme chceli,“ povedal pred rokom pre TREND Peter Galan, zakladateľ Nábytku Galan.

Ďalším dôvodom, prečo sa spoločnosť musela z trhu stiahnuť, bola jej neschopnosť vyrovnať sa s následkami krízy a lacnou zahraničnou konkurenciou. Rodina Galanovcov bola nakoniec nútená predať aj obchodný dom pri Avione.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy aukcia, aukcie, dražba, Galan, nábytok, zľavy