Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Haly dodávateľa automobilky Kia kúpil český fond

28.03.2017, 14:00 | ds | © 2017 News and Media Holding

Na slovenský realitný trh vstúpil nový hráč. Rýchlo rastúci český fond Arete Invest kúpil priemyselný areál v tesnej blízkosti automobilky Kia v Žiline. Haly sú kompletne prenajaté dodávateľovi automobilových komponentov Grupo Antolin.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Kia

Suma za transakciu, ktorá bola dokončená v prvom štvrťroku tohto roka, dosiahla 4,7 milióna eur. Areál má prenajímateľnú plochu päťtisíc štvorcových metrov. Grupo Antolin, významný subdodávateľ, ktorý automobilke Kia dodáva stropné čalúnenie, má zmluvu na obdobie štyroch rokov.

„Slovenský realitný trh považujeme za investične veľmi zaujímavý s množstvom príležitostí. Cieľom našej prvej strategickej transakcie bolo otestovať prostredie tohto trhu a jeho špecifiká tak, aby sme v budúcnosti mohli nadviazať ďalšími rádovo väčšími transakciami,“ hovorí Robert Ides, spoluzakladateľ a člen správnej rady fondu Arete Invest.

Neprehliadnite

Areál predávala belgická developerská skupina ILD, od ktorej Arete Invest kúpilo už druhú nehnuteľnosť. Prvá transakcia sa uskutočnila v Českej republike a týkala sa priemyselného areálu v Uherskom Hradišti v hodnote 7,5 milióna eur.

Cieľom fondu Arete Invest je aktívne spravovať kúpený priemyselný areál a ďalej ho zhodnotiť predĺžením nájomných zmlúv, prehlbovaním vzťahov s nájomcom či zhodnocovaním doteraz voľných pozemkov pre budúcu výstavbu.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Kia

Diskusia (0 reakcií)