Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Haly Immofinanzu kúpil majiteľ Maxov a Forumu

04.11.2015, 11:00 | Daniel Suchý | © 2015 News and Media Holding

Majiteľ bratislavského Polusu, trnavskej Arkadie a Stop.Shopov, rakúsky Immofinanz Group, predal celé logistické portfólio globálnej investičnej spoločnosti Blackstone. Spolu 36 nehnuteľností s celkovou plochou okolo milióna štvorcových metrov v šiestich krajinách stálo 536 miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

Súčasťou transakcie je aj Log Center v Novom Meste nad Váhom. Hala dokončená v roku 2009 priamo pri diaľnici D1 pri obci Rakoľuby má plochu takmer 25-tisíc štvorcových metrov. Areál umožňuje ďalšie rozšírenie.

Ťažiskom predaja je 24 objektov v Nemecku. Ďalších päť je v Maďarsku, tri v Rumunsku, dva v Poľsku a jeden v Rusku. Súčasťou obchodu sú aj tri rozostavané projekty v Hamburgu a rumunských mestách Bukurešť a Ploješť, ktoré ešte dokončí Immofinanz a vyžiadajú si náklady vo výške 28 miliónov eur.

Transakciu ešte musia posúdiť protimonopolné úrady, jej uzatvorenie predpokladajú firmy v prvom štvrťroku 2016. „Hotovosť, ktorú nám uvoľní predaj, pôjde na výstavbu portfólia v Nemecku. Spolu s už rozostavanými kancelárskymi projektmi narastie do polovice roku 2018 na prenajímateľnú plochu takmer dvestotisíc štvorcových metrov s ročnými výnosmi z prenájmu okolo 40 miliónov eur,“ uvádza v správe o predaji šéf Immofinanzu Oliver Schumy.

Rakúska realitná skupina ohlásila predaj logistického portfólia pred tromi mesiacmi. V rámci zmeny stratégie sa chce zamerať na obchody a kancelárie. Rozvíjať sa plánuje najmä v Rakúsku, Nemecku a Poľsku. Po predaji logistiky vzrastie podiel Nemecka na hodnote jej portfólia zo 7,5 na 13 percent.

Na Slovensku pokračuje firma v modernizácii dvoch administratívnych veží Polus Towers pri rovnomennom nákupnom centre. Vlastní aj trnavské centrum Arkadia a desať obchodných stredísk Stop.Shop.

Blackstone na Slovensku ovláda štyri obchodné centrá Max, ktoré získal kúpou portfólia fondu GE Capital Real Estate. Aktuálne mu pribudlo nákupné centrum Forum v Poprade od holandského developera Multi Corporation, ktorý patrí fondu od roku 2013.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Immofinanz, realitné investície

Diskusia (0 reakcií)