Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis pokračuje vo „výpredaji“, za kancelárie v Prahe získal 84 miliónov

11.01.2017 | tv | © 2017 News and Media Holding

Developerská skupina HB Reavis opäť predávala. Na obchode sa dohodla v susednom Česku, kde predala administratívny komplex River Garden II a III v pražskom Karlíne. Jeho novým majiteľom sa stal investičný fond Encore+, ktorý spravuje globálny realitný investičný správca LaSalle Investment Management spolu so správcom aktív Aviva Investors.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Osempodlažný komplex ponúka 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy kancelárií a maloobchodných jednotiek. Budova bola dokončená v roku 2014 a medzi jej nájomcov patria napríklad Philips či GE Group.

„Naším cieľom je stavať dobre navrhnuté, dynamické pracovné priestory s výbornou občianskou vybavenosťou a v žiadaných lokalitách. River Garden II a III všetky tieto nemalé nároky spĺňajú, čo im zaistí vysokú atraktivitu pre nájomcu aj v dlhodobom horizonte a budú tak aj naďalej znamenať lukratívnu investíciu pre také renomované spoločnosti, ako sú LaSalle a Aviva Investors,“ uviedol finančný riaditeľ spoločnosti HB Reavis Marian Herman.

Hodnota transakcie dosiahla 84 miliónov eur. „Táto akvizícia je dôkazom úspešnosti nášho disciplinovaného prístupu k investíciám do kvalitných aktív v dôležitých európskych lokalitách. Akvizícia River Garden II a III predstavuje výbornú príležitosť na získanie vysoko kvalitných kancelárskych a obchodných priestorov na zavedenom čiastkovom trhu a pre investorov vytvára dobrý pomer rizika a výnosov," povedal manažér fondu Encore+ Jeffrey King.

Neprehliadnite

 „Chceme aktívne investovať do dobre umiestnených kancelárií kategórie "core-plus" vo všetkých krajinách, kde Encore+ pôsobí. Ide tiež o prvú modernú, vysoko kvalitnú kancelársku budovu, ktorú fond zakúpil v Českej republike, čo významne posilňuje diverzifikáciu jeho portfólia," doplnil manažér portfólia pre Encore+ z LaSalle Investment Management Ian Williamson.

Encore+ bol nedávno poradenskou spoločnosťou MSCI vyhodnotený ako najlepší fond za posledné tri roky v indexe PEFPI (Pan-European Property Funds Balanced Funds Index). Trojročný výnos fondu bol k 30. júnu minulého roka vyše deväť percent.

HB Reavis nepredával v lokalite prvýkrát. Pred necelými troma rokmi predal aj prvú fázu projektu River Garden. Administratívnu budovu v Karlíne vtedy získal Prvý realitný fond, spravovaný spoločnosť IAD Investments. Hodnota transakcie mala presiahnuť 50 miliónov eur.

HB Reavis má za sebou úspešný rok, keď vlani predal viacero projektov, poslednou transakciou bol predaj kancelárskej budovy Twin City A v Bratislave. „Počas tohto roku HB Reavis úspešne predal 14 dokončených komerčných nehnuteľností v celkovej hodnote prevyšujúcej jednu miliardu eur, vrátane londýnskeho projektu 33 Central, logistických centier na Slovensku a v Čechách, Konstruktorska Business Center a Gdanski Business Center v Poľsku či piešťanského Auparku,“ uviedol na konci minulého roku M. Herman.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy HB Reavis, kancelárie, Praha

Diskusia (0 reakcií)