Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

HB Reavis pokračuje vo „výpredaji“, za kancelárie v Prahe získal 84 miliónov

11.01.2017, 11:00 | tv | © 2017 News and Media Holding

Developerská skupina HB Reavis opäť predávala. Na obchode sa dohodla v susednom Česku, kde predala administratívny komplex River Garden II a III v pražskom Karlíne. Jeho novým majiteľom sa stal investičný fond Encore+, ktorý spravuje globálny realitný investičný správca LaSalle Investment Management spolu so správcom aktív Aviva Investors.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Osempodlažný komplex ponúka 25-tisíc štvorcových metrov prenajímateľnej plochy kancelárií a maloobchodných jednotiek. Budova bola dokončená v roku 2014 a medzi jej nájomcov patria napríklad Philips či GE Group.

„Naším cieľom je stavať dobre navrhnuté, dynamické pracovné priestory s výbornou občianskou vybavenosťou a v žiadaných lokalitách. River Garden II a III všetky tieto nemalé nároky spĺňajú, čo im zaistí vysokú atraktivitu pre nájomcu aj v dlhodobom horizonte a budú tak aj naďalej znamenať lukratívnu investíciu pre také renomované spoločnosti, ako sú LaSalle a Aviva Investors,“ uviedol finančný riaditeľ spoločnosti HB Reavis Marian Herman.

Hodnota transakcie dosiahla 84 miliónov eur. „Táto akvizícia je dôkazom úspešnosti nášho disciplinovaného prístupu k investíciám do kvalitných aktív v dôležitých európskych lokalitách. Akvizícia River Garden II a III predstavuje výbornú príležitosť na získanie vysoko kvalitných kancelárskych a obchodných priestorov na zavedenom čiastkovom trhu a pre investorov vytvára dobrý pomer rizika a výnosov," povedal manažér fondu Encore+ Jeffrey King.

Neprehliadnite

 „Chceme aktívne investovať do dobre umiestnených kancelárií kategórie "core-plus" vo všetkých krajinách, kde Encore+ pôsobí. Ide tiež o prvú modernú, vysoko kvalitnú kancelársku budovu, ktorú fond zakúpil v Českej republike, čo významne posilňuje diverzifikáciu jeho portfólia," doplnil manažér portfólia pre Encore+ z LaSalle Investment Management Ian Williamson.

Encore+ bol nedávno poradenskou spoločnosťou MSCI vyhodnotený ako najlepší fond za posledné tri roky v indexe PEFPI (Pan-European Property Funds Balanced Funds Index). Trojročný výnos fondu bol k 30. júnu minulého roka vyše deväť percent.

HB Reavis nepredával v lokalite prvýkrát. Pred necelými troma rokmi predal aj prvú fázu projektu River Garden. Administratívnu budovu v Karlíne vtedy získal Prvý realitný fond, spravovaný spoločnosť IAD Investments. Hodnota transakcie mala presiahnuť 50 miliónov eur.

HB Reavis má za sebou úspešný rok, keď vlani predal viacero projektov, poslednou transakciou bol predaj kancelárskej budovy Twin City A v Bratislave. „Počas tohto roku HB Reavis úspešne predal 14 dokončených komerčných nehnuteľností v celkovej hodnote prevyšujúcej jednu miliardu eur, vrátane londýnskeho projektu 33 Central, logistických centier na Slovensku a v Čechách, Konstruktorska Business Center a Gdanski Business Center v Poľsku či piešťanského Auparku,“ uviedol na konci minulého roku M. Herman.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy HB Reavis, kancelárie, Praha

Diskusia (0 reakcií)

Realitná inzercia

Ponuka bytov v Panorama City

Ponuka bytov v Panorama City HERRYS ponúka na predaj a prenájom byty v rezidenčnom projekte Panorama City. Pozrite si našu ponuku bývania s krásnym výhľadom na Bratislavu.

Projekt NOBELOVA 3, BA III

Projekt NOBELOVA 3, BA III HERRYS ponúka na predaj byty v poslednej etape úspešného projektu Nobelova. Krásne byty s výhľadom na Malé Karpaty, v blízkosti zeleného parku - od 87 233 EUR.

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja

Čerešne Dúbravka - Posledná etapa predaja Neprehliadnite poslednú etapu predaja nových 3-izbových a 4-izbových bytov v Čerešniach. Bývajte už o rok!

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN

Hypokalkulačka na výpočet hypotéky s RPMN Poradíme vám ako vybaviť výhodnú hypotéku bez stresu a námahy. Úverové ponuky zo všetkých bánk vám pripraví hypotekárny broker zo spoločnosti Smart Brokers.

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom

Kancelárske priestory na okamžitý prenájom Dve podlažia moderne zariadených kancelárskych priestorov s rozlohou 1 679 m2 na prenájom v celku, alebo po častiach: 1250 m2 alebo 429 m2.

Realitná kancelária a hypotekárne centrum

Realitná kancelária a hypotekárne centrum Vaše úvery a nehnuteľnosti riešime ako naše vlastné. Vaša spokojnosť a vaše odporúčania sú základom nášho úspechu.

Alej Hrušov

Alej Hrušov Predaj stavebných pozemkov s kompletnými IS na výstavbu rodinných domov, pozemky od 500 - 1200 m² v peknom prostredí dunajskej hrádze v Kalinkove.

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok

Pozemky pre priemysel a logistiku, Pezinok Novovybudovaný prevádzkovo-skladový areál, 23 ha, všetky inžinierske siete a cesta na hranici pozemku. EIA, územné rozhodnutie. Prvý investor pred výstavbou.

Pridať inzerát