Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

HB Reavis predal pražské bizniscentrum Metronom

18.06.2018, 10:20 | TASR | ČTK

Slovenský developer pôsobiaci v piatich krajinách HB Reavis predal aj svoju štvrtú dokončenú kancelársku budovu v Prahe. Metronom Business Center kúpil za 2,3 miliardy českých korún (90 miliónov eur) ČS nemovitostní fond patriaci pod Českú sporiteľňu.

  • Tlačiť
  • 0

Podľa developera ide o najväčšiu kancelársku transakciu v Česku v tomto roku. Desaťposchodovú budovu s podlahovou plochou 34-tisíc štvorcových metrov tvoria tri prepojené budovy s trojpodlažnými podzemnými garážami.

HB Reavis dokončil budovu pri stanici metra Nové Butovice v roku 2015. Väčšinovým nájomníkom je nemecká softvérová spoločnosť SAP, pre ktorú je to hlavné sídlo v Českej republike. Ďalšími nájomcami sú BMW a AbbVie.

„Akvizícia budovy nám pomôže ďalej zvýšiť podiel nehnuteľnostnej zložky fondu a zabezpečiť tak pre podielnikov dlhodobú stabilnú výkonnosť,“ hovorí Filip Kubricht, predseda predstavenstva REICO Investičnej spoločnosti Českej sporiteľne, ktorá fond obhospodaruje.

Neprehliadnite

„V stredoeurópskom regióne predstavoval Metronom Business Center výnimočnú investičnú príležinosť, a to vďaka jedinečnej polohe, technickej kvalite budovy a silnej skladbe nájomcov. Fakt, že transakcia bola uzatvorená medzi dvomi silnými lokálnymi hráčmi, len podčiarkuje jej dôležitosť,” dodáva Miroslav Barnáš, CEO JLL CZ&SK, ktorá zastupovala predávajúceho.

ČS nemovitostní fond vznikol v roku 2007 a je najväčším a najdlhšie pôsobiacim podielovým realitným fondom na českom trhu pre prevažne konzervatívnych investorov. Fond vlastní 14 nehnuteľností v Česku, Poľsku a na Slovensku. V Bratislave vlastní kancelárske budovy Office Box, Forum Business Center I a Park One. Do jeho portfólia patrí aj priemyselný park v Dubnici nad Váhom.

Metronom navrhnutý štúdiom Helika bol štvrtou kancelárskou budovou, ktorú HB Reavis postavil v Prahe. Tri etapy projektu River Garden dokončené v rokoch 2012 – 2014 už v minulosti predal. Aktuálne pracuje na ďalších troch projektoch – Radlická, Vinohradská a Mercuria.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy HB Reavis, Praha

Diskusia (0 reakcií)