Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Bratislavský hotel Carlton kúpili partneri z Esetu

03.08.2016, 11:14 | SITA | ds

Historický bratislavský hotelový komplex Carlton má od 1. augusta nových majiteľov. Stali sa nimi partneri zo slovenskej softvérovej firmy Eset Rudolf Hrubý a Maroš Grund, ako aj majiteľ Arthur real estate group Erik Mikurčík.

  • Tlačiť
  • 6

Doterajším majiteľom bola skupina amerických investorov, ktorých viedol Eric Assimakopoulos. Sumu, za ktorú bratislavský komplex v júli tohto roku predali, nezverejnili.

Neprehliadnite

„Cieľom nových majiteľov je pokračovanie v rozvoji hotela, jeho prepojenie so Slovenskou národnou galériou a dostavba priľahlej administratívnej budovy Mostová 4,” uviedla konateľka Carlton Property Zuzana Kalmanová.

Podľa nej chcú noví majitelia komplex na Hviezdoslavovom námestí v Starom Meste zapojiť do kultúrneho a spoločenského života Bratislavy.

V súčasnosti komplex Carlton tvorí viac ako 60-tisíc štvorcových metrov zastavanej plochy vrátane hotela, kasína, obchodov, kancelárskych priestorov a podzemného parkovania.

V súčasnej podobe vznikol komplex v roku 1913 pod názvom Savoy-Carlton prestavbou troch susedných objektov – Hotela National, Gervayovho domu a hotela U zeleného stromu. Už v 13. storočí na tomto mieste stál hostinec U labute.

  • Tlačiť
  • 6

Tagy realitné investície