Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Hviezdou noci architektúry budú študenti a londýnsky OMMX

15.02.2017, 11:00 | ds | © 2017 News and Media Holding

Hikaru Nissanke z londýnskeho ateliéru OMMX bude hlavným hosťom dvanástej Noci architektúry, ktorá sa koná tento štvrtok 16. februára v priestoroch Fakulty architektúry v Bratislave.

  • Tlačiť
  • 0

Ako užívatelia vnímame architektúru najmä cez naše zmysly a skúsenosť. Dotyk s povrchom omietky, lom svetla a jeho úloha v definovaní priestoru, správanie sa materiálov pod vplyvom živlov. Je to práve materiálna podstata detailu, ktorá nám dokáže spríjemniť alebo naopak skomplikovať jej bežné užívanie.

Noc architektúry má za cieľ priblížiť sa pojmom „Materialita“ a „Úloha svetla v architektúre“. Je to jeden večer, keď sa priestory fakulty premenia na výstavu najzaujímavejších projektov so základnou myšlienkou – otvoriť školu širokej verejnosti a ukázať im semestrálne snaženie študentov.

Ako sa najmladšia generácia architektov popasovala so zadaniami vyhodnotí porota v pokračovaní študentskej ceny CHEDDAR, kde budú hodnotené všetky vystavené semestrálne práce. Najlepšie projekty v kategóriách architektúra, urbanizmus a dizajn vyhodnotí nezávislá porota zložená z odborníkov z praxe.

Noc architektúryZdroj: Noc architektúry

Program Noci architektúry sa začne o 17. hodine. Hlavná prednáška je naplánovaná od 20.30 hod. Architektúra, ktorú tvorí ateliér OMMX, sa snaží o čo najlepšie pochopenie kontextu práve skúmaním materiálov, kompozície a architektonických detailov. Práve tým vedia obsiahnuť exponencionálne sa meniace prostredie moderného sveta.

Vo vstupnom foyer fakulty predstaví podujatie interaktívnu svetelnú inštaláciu LightStruct od výtvarníka Jána Šicka a jeho študentov z MediaLabu (VŠVU). Návštevníkom bude priestorová kompozícia pomocou svetla ponúkať transkripciu zvukov do priestoru.

Súčasťou programu budú tiež 15-minútovky o inšpiratívnych projektoch a iniciatívach. Predstavia sa napríklad projekty Bratislava YIMBY, blog sledujúci stavebný rozvoj Bratislavy, alebo neformálne stretnutia architektov a dizajnérov CLUBOVKA. Okrem toho to budú aj projekty Čierne diery a Dizajn na kolesách.

Noc architektúryZdroj: Noc architektúry

Formát #Obhájsa ponúkne študentom možnosť obhájiť ich projekt netradičným stand-up comedy spôsobom a Mies.TV ponúkne video rozhovory so svetovými architektmi (Dominique Perrault, MVRDV, Lacaton & Vassal a iní) na tému, čo formovalo ich vnímanie architektúry.

Noc býva pre architektov tradične nekonečná. Rezident a architekt Bobsan spolu s DJ RE5om zo skupiny Dornkappel otvoria hudobný program už na fakulte. Na afterpárty v NuSpirit Clube sa predstaví nová indie kapela Felix a až do slnečného rána sa o zábavu postarajú Emonoizboyz, Assquakess a Inkwall.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)