Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Immoeast predáva Century Residence

13.11.2008, 15:40 | Peter Kremský | © 2008 News and Media Holding

Meškajúca prestavba Cvernovky je nad sily rakúskeho realitného fondu.

  • Tlačiť
  • 0

Rakúsky realitný gigant Immoeast zaradil svoj projekt Century Residence v širšom centre Bratislavy na ponukovú listinu. Pre TRENDreality.sk to potvrdili konkurenční developeri. Helmut Brandstätter z rovnomennej viedenskej spoločnosti, ktorá pre Immoeast zabezpečuje komunikáciu s médiami sa napriek prísľubu k informácii nevyjadril.

century_viz1_upr.jpg

Areál bývalej pradiarne nití na jeden a pol hektárovom pozemku medzi Trnavskou, Miletičovou a Jégého ulicou je známy čiastočne zrekonštruovanou ružovou budovou starej továrne, ktorá stojí nevyužitá už vyše desať rokov. Immoeast v nej plánoval vybudovanie polyfunkčného areálu s prevahou bývania.

Zhruba pred rokom rakúsky realitný fond dokúpil časť pozemku medzi areálom a Trnavskou ulicou. Podľa internetovej stránky spoločnosti to „umožní významné rozšírenie projektu a výrazne sa vylepší aj dopravné napojenie“. Naplánovaná úžitková plocha sa tak zvýšila na 68-tisíc štvorcových metrov.

century_detail_upr.jpg

Podľa údajov Immoeastu sa výstavba mala rozbehnúť v tomto štvrťroku s plánovaným dokončením o dva roky. Pôvodný plán odštartovať na jar tohto roka sa tak medzičasom posunul. Immoeast však zatiaľ iba zbúral novšie továrenské budovy zo začiatku minulého storočia.

V pamiatkovo chránenej ružovej hale plánoval Immoeast zriadiť 90 loftových bytov na piatich existujúcich a troch nadstavených podlažiach. Okrem toho aj dve výškové budovy s 26 a 34 podlažiami – celkovo vyše 400 bytov. Okrem nich kancelárie, obchody, služby, športové a wellness zariadenia a reštaurácie.

century_foto1_upr.jpg

Na to však Immoeast v súčasnosti nemá peniaze – kvôli finančnej kríze zápasí o prežitie a ohlásil predaj majetku za 400 miliónov eur. Okrem toho stopne investície do nových projektov. Oficiálne napríklad ohlásil odsunutie výstavby tretej veže Polusu v Bratislave. Century Residence je teda ďalšou kockou v mozaike.

O kúpu projektu by mohla mať záujem najmä spoločnosť Finep, ktorá v susedstve buduje veľký obytný projekt Jégého alej. Komplex Immoeastu s ním mal byť podľa plánov prepojený, aby obyvatelia mohli vzájomne využívať ponuku obchodov a služieb. Finep sa však zameriava skôr na nižšiu cenovú kategóriu bytov, takže by zrejme projekt prepracoval.

jegeho_od_century_upr.jpg

 

Vizualizácia – Immoeast

Foto – Peter Kremský

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)