Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Iuris kreslí Beethovenovu alej v Piešťanoch

09.09.2009, 00:05 | Ľuboš Mistrík | © 2009 News and Media Holding

Developer plánuje pri liečebnom ostrove aquapark, domy a hotely. Patrí mu 30 hektárov.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

hotely, Iuris

Spoločnosť Iuris Group pripravuje svoj najrozsiahlejší projekt. Na pozemku s rozlohou tridsať hektárov na kopci pri liečebnom ostrove v Piešťanoch chce stavať polyfunkčnú zónu. Predbežný názov je Beethovenova alej, pod tým sa skrýva aquapark, hotely, rodinné i bytové domy a oddychové zóny.

Územie má potenciál pre niekoľko stoviek domov a bytov, hotely i ďalšie zariadenia cestovného ruchu. Iuris ho rozdelil na dve časti podľa zlomu kopca – tá orientovaná na jazero Sĺňava má približne 15 hektárov, kde majú stáť bytové a rodinné domy. Predbežne počíta s maximálnym počtom 150 rodinných domov.

Pred pár mesiacmi prebehli zmeny územného plánu a hodnotenie návrhov. „Vyhodnotili sme urbanisticko-architektonickú súťaž,“ pre TRENDreality.sk hovorí Ľuboš Čema zo spoločnosti. V súťaži na ideový návrh bolo sedem architektov, v užšom finále sa rozhodli pre tri riešenia, medzi ktorými sa bude vyberať. Stavať chcú začať o dva až tri roky.

Rozloha domov má byť od 100 do 200 štvorcových metrov, budú na výber z niekoľkých typov predurčených developerom. O individuálnej výstavbe uvažuje taktiež, zatiaľ rozhodnutý nie je. Ak, tak s regulovanou architektúrou, aby mala zóna jednotný ráz, vysvetľuje Ľ. Čema.

V troj- až štvorpodlažných viladomoch, ktorých počet ešte tiež nie je spresnený, má vzniknúť zhruba 180 bytov. Rezidenčná časť má byť zameraná na klientelu zo strednej a vyššej strednej vrstvy.

V časti pre cestovný ruch má podľa aktuálnych plánov vyrásť aquapark rozlohou o niečo väčší než senecký a dva hotely. Ich operátor ešte nie je známy, podľa neho bude neskôr doriešená aj architektúra hotelov a ich štandard.

„Momentálne pripravujeme proces napojenia územia na inžinierske siete,“ približuje Ľ. Čema. Podľa neho je napokon možné, že vyberú dve architektonické riešenia zvlášť pre rezidenčnú a hotelovú časť, ktoré prepoja spoločné prvky.

Iuris už aktivitu v meste má – pri novom Auparku v centre rozostaval polyfunkčný dom Centroom. V ňom bude 44 bytov, obchodnými priestormi a 600 m2 administratívy. V Bratislave má za sebou viacero projektov, medzi najväčšie pripravované patria Dúbravčice.

Plán budovať rekreačný areál na brehu Váhu má aj bratislavský Immocap, ktorý v hlavnom meste pripravuje napríklad výstavbu Nového Centrálu. V Piešťanoch chce postaviť wellness a hotely, štart výstavby predpokladá na budúci rok.

Vizualizácie - Iuris

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hotely, Iuris

Diskusia (0 reakcií)