Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kde spravil Kočner pri tunelovaní Gatexu chybu? Pezinok sa mu opäť vypomstil

07.10.2019, 15:16 | vp | © 2019 News and Media Holding

Na hlavu Mariana Kočnera pribudla ďalšia obžaloba, tentoraz v kauze Gatex, ktorá sa týka pozemkov v Kučišdorfskej doliny pri Pezinku. Informoval o tom Noviny.sk. Kauza Gatexu je síce menej známa aféra Mariana Kočnera, ale o nič menej závažna ako ostatné. Všeobecne sa považuje sa za jeden z najväčších realitných škandálov u nás.

  • Tlačiť
  • 0

M. Kočnera pôvodne v tejto kauze obvinili už v roku 2017, aktuálne podľa spravodajského portálu TV Joj informoval prokurátor dotknuté strany o podaní obžaloby.

Pre bývalého podnikateľa, ktorý figuruje vo viacerých kauzách, je táto ďalšia v rade, v ktorých je obžalovaný alebo obvinený.

Do konca októbra majú na M. Kočnera podať obžalobu aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. 

V prípade M. Kočnera sa riešia aj ďalšie kauzy – zmenky televízie Markíza, Five Star Residence, neoprávnená vratka DPH pri účelových presunoch nehnuteľností na Donovaloch medzi firmami a záležitosti okolo golfového pozemku v Báči. V súvislostí s M. Kočnerom sa v spisoch dlhodobo uvádzajú jeho blízke kontakty na policajtov a rôzne štátne orgány. 

Trinásť rokov

V kauze pochádzajúcej z roku 2006 mal M Kočner podľa prokuratúry spôsobiť spoločnosti Gatex škodu vo výške približne 531-tisíc eur, čím sa mal dopustiť obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Hrozí mu trest odňatia slobody od desať do 15 rokov. O kauze Gatex v minulosti informovala Nadácia Zastavme korupciu spolu s TRENDOM. Firma Gatex vznikla vo februári 1993 ako spoločnosť s ručením obmedzeným.

Zakladali ju traja spoločníci Peter Horváth, Viera Plutková a Karolína Kočnerová, exmanželka M. Kočnera. Podľa dostupných informácií mal cez ňu M. Kočner dosah na firmu od začiatku. O 11 rokov neskôr sa stal jediným majiteľom firmy práve M. Kočner. 

Kučišdorfská dolinaZdroj: Miroslava Spodniaková

V roku 2006 sa zároveň zmenilo sídlo firmy, ktoré sa najprv nachádzalo v menšej administratívnej budove na Kapicovej ulici. Presunulo sa na bratislavskú adresu na Kolibe, kde M. Kočner v tom čase býval.

Firma tam sídli doteraz, aj keď ju koncom roka 2006 M. Kočner prepísal na svoju bývalú účtovníčku Simonu Mojžišovú. Tesne pred predajom 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Gatex, kauza, Kočner, Kučišdorfská dolina, realitný podvod, tunelovanie

Diskusia (0 reakcií)