Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Krkonošské strediská sa u Rattaja dlho neohriali, po roku ich predal

28.10.2014, 10:35 | ČTK

Podnikateľ Igor Rattaj predal spoločnosť Snowhill, ktorá v Česku prevádzkuje šesť horských stredísk. Novým majiteľom sa stali českí podnikatelia Daniel Kučera a Martin Vokatý.

  • Tlačiť
  • 0

Informoval o tom v utorok denník Mladí fronta Dnes (MF Dnes), podľa ktorého D. Kučera a M. Vokatý mali za lyžiarske strediská zaplatiť 47 až 50 miliónov českých korún (1,7 mil. až 1,8 mil. eur). Snowhill, ktorý okrem iných prevádzkuje krkonošské stredisko Herlíkovice, kúpil I. Rattaj len pred menej ako rokom.

Podľa I. Rattaja sa lyžiarske areály, ktoré sú súčasťou Snowhill, nehodili do jeho plánov. I. Rattaj patrí do okruhu investičnej skupiny J&T a je spolumajiteľom a manažérom spoločnosti Tatry Mountain Resorts, ktorá vlastní horské strediská v Tatrách.

Snowhill prevádzkuje okrem Herlíkovic ďalšie tri krkonošské areály Kozinec, Kamenec a Šachty, ďalej Kašperk v Kašperských Horách a lyžiarske stredisko Marianka pri Mariánskych Lázňach. MF Dnes informoval, že posledných dvoch sa budú chcieť zbaviť aj noví majitelia. Ostatné skiareály chce M. Vokatý orientovať viac na športové lyžovanie.

Bývalý český reprezentant v zjazdovom lyžovaní M. Vokatý predtým pôsobil napríklad v orgánoch Skiareálu Špindlerův Mlýn. Spoločne s právnikom D. Kučerom vlastní Vrchlabský pivovar. M. Vokatý je podľa MF Dnes známy ako dvorný architekt a veľmi dobrý priateľ bývalého šéfa českej lotériovej spoločnosti Sazka Aleša Hušáka a je spoluautorom pražskej O2 arény. D. Kučera má byť blízkym spolupracovníkom pražského lobistu Romana Janouška.

Snowhill vlani hospodáril so stratou bezmála deväť miliónov korún (325-tisíc eur) pri tržbách okolo 65 miliónov (2,35 milióna eur).

  • Tlačiť
  • 0

Tagy lyžiarske stredisko, TMR

Diskusia (0 reakcií)