Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuchyňa snov – návrat dreva do sŕdc našich domovov

31.10.2019, 00:00 | PR

Inzercia | Tiež milujete drevo? To, ako dýcha, vonia a jeho vzhľad, ktorý robí domov príjemným a útulným?

  • Tlačiť

Máme pre vás skvelú správu. Drevené kuchyne sú zase v kurze. Súčasné trendy odrážajú snahu ľudí o úspornejšie a ekologickejšie žitie. S tým súvisí aj návrat k prírodným materiálom, medzi ktoré drevo nesporne patrí.

Pracovná plocha

Vezmeme to pekne od začiatku. Pracovná plocha je základ každej kuchyne. Mala by byť z kvalitného a pevného dreva. Tohto materiálu sa nemusíte báť, dobre udržiavané drevo vydrží  celé generácie. Za ideálnu hĺbku pracovnej dosky je považovaných 60 cm. Sofistikovaným riešením je predĺžiť pracovnú dosku a nadviazať tak na jedálenský stôl. Využijete tak jeden dlhý masívny kus dosky a výsledok bude vyzerať viac než dokonale.

Ostrovček v kuchyni

Ak je pracovná plocha základ kuchyne, ostrovček je jej dominanta. Niekedy môže poslúžiť ako plocha na varenie, inokedy zasa nahradí plochu na pripravovanie. Do kuchynského ostrovčeka môžete zakomponovať aj kuchynský drez. A keď už je reč o dreze, treba spomenúť aj kuchynské batérie. Aby bol vzhľad kuchyne vyšperkovaný do detailu, môžete k drezu vybrať dizajnovú batériu. Nadčasový chróm sa bude s dreveným ostrovčekom skvele dopĺňať.

Kombinácia dreva a iných materiálov

Prírodný materiál sa najlepšie dopĺňa s iným prírodným materiálom. Tým môže byť napríklad kameň, keramika, sklo alebo nadčasová nehrdzavejúca oceľ. Drevenú pracovnú dosku alebo už spomínaný ostrovček tak môžete zvýrazniť kamenným alebo nerezovým kuchynským drezom. Práve nehrdzavejúca oceľ je pre svoju pevnosť, odolnosť a tým pádom aj dlhú životnosť, najčastejšou voľbou pri výbere drezu.

Potrebujete vybaviť kuchyňu?

Kuchynské batérie, drezy, sety a iné príslušenstvo vám ponúka slovenský e-shop Sanitino.sk. Môžete si vybrať z naozaj širokej ponuky svetoznámych výrobcov vybavenia do kuchýň. Tovar, ktorý nájdete na e-shope, má garantovanú záruku 2 – 5 rokov. Neviete si rady s výberom? Nebojte sa obrátiť na ich infolinku alebo e-mail. Odborníci na sanitárne vybavenie kúpeľní a kuchýň vám radi pomôžu.

  • Tlačiť

Tagy PR články